Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfalılar soyadı değişikliğini yorumladı VİDEO

Şanlıurfalılar soyadı değişikliğini yorumladı VİDEO

Nüfus Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Soyadı Kanunu'nun değişiklik yapılmasını ön gören yasa taslağı İçişleri Bakanlığı'na sunulmasının ardından konuşan Şanlıurfalılar yasa tasarısını olumlu buldu.

Giriş Tarihi: 24 Ağustos 2014 Pazar 17:15
Şanlıurfalılar soyadı değişikliğini yorumladı VİDEO

Artık İlginç soyadı taşıyan, soyadı alay konusu olan, yazım hatası nedeniyle soyadı mağduru olan kişiler, nüfus müdürlüklerine verecekleri bir dilekçeyle soyadlarını değiştirebilecek. Yasa taslağı hakkında konuşan Şanlıurfalılar, yasa tasarısını olumlu buldu.

 

Yasa taslağının olumlu olduğunu söyleyen Nihat Esmer, “Yasa taslağı olumlu. Çünkü önce gülünç olan bazı insanların soy isimlerinin değişmesi çok zor oluyordu. Alay konusu yapılıyordu. Güzel bir düzenleme bence, bunla ilgili belki farklı boyutlarda gerekli düzenlemenin yapılması gerekiyor.” dedi.

 

Gülünç soyadı yüzünden tanıdığı birinin oğlunun okulu bıraktığını belirten Hasan Orhan ise, “Taslak olumlu bir şeydir. Benim bir tanıdığım vardı soyadları gülünç olduğu için o tanıdığım kişinin çocuğu okulu bıraktı. Arkadaşları onunla dalga geçiyorlar diye. Geçmişte soyadını değiştirmek zordu ama bu taslak ile daha kolay hale gelecek. Şuan olumlu buluyorum güzel bir şeydir.” şeklinde konuştu.

 

Şanlıurfa esnaflarından Adil Kama da, “Gülünç ve yanlış yazılmış soyadlarının değiştirilmesini olumlu buluyorum. İyi bir düzenleme. Bir yandan komik soyadı olanlar var, bunu değiştirmek istemesi normaldir. Ben bu soyadı değişimine olumlu bakıyorum fakat kafamda bazı soru işaretleri de var. Mesela endişem; adam bir olay yaşadıktan sonra soy ismini değiştirirse onu nasıl bulacaklar?” diyerek endişesini dile getirdi.

 

Fethi Çekilmez ise, “Gülünç, alay konusu olan soyadların değiştirilmesini olumlu buluyorum. Umarım art niyetli kişiler faydalanmaz.” şeklinde konuştu. (Mustafa Bikeç-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com