Advert
Advert
Advert

Şanlıurfalılar seçim sonuçlarını değerlendirdi

1 Kasım seçimlerini değerlendiren Şanlıurfa halkı, seçimlerde halkın barış ve huzurdan yana tercihini kullandığını belirterek muhalefet partilerini halkın İslami değerleriyle barışık olmaya davet etti.

Şanlıurfalılar seçim sonuçlarını değerlendirdi
Şanlıurfalılar seçim sonuçlarını değerlendirdi

Şanlıurfa halkı, 1 Kasım seçim sonuçlarını İlke Haber Ajansı’na (İLKHA) değerlendirdi. Seçimlerde halkın barış ve huzura oy verdiğini belirten Şanlıurfalılar, muhalefet partilerine çağrıda bulunarak halkın dini değerlerine saygılı olmalarını istedi.

Halkın, gelişen son olayları iyi okuduğunu ve buna göre oyunu kullandığını söyleyen Halil Altıntaş, muhalefet partilerinin bundan ders çıkarması gerektiğini belirtti.

Kan ve gözyaşından beslenenlere oy vermediklerini söyleyen Seyit Ahmet Demir de halkın artık huzur ve sükunet istediğini ifade etti.

Halkın istikrardan yana tercihini kullandığını ifade eden Ali Kılıç ise halkın AK Parti’yi tercih etmesinin asıl sebebinin AK Parti’nin kendi hatalarını düzeltip halkın içindeki adayları tercih etmesi olduğunu savundu. Kılıç, muhalefet partilerinin de halkın dini değerlerine saygı göstermesi gerektiğini kaydetti.

“Önemli olan oy almak değil; halkın güvenini boşa çıkarmamaktır” diyen Adil Kılıç, Yenişehir Belediyesinin billboardlara Peygambere hakaret içerikli afişleri hatırlatarak, İslami değerlere saygısı olmayanların daima kaybetmeye mahkûm olduğunu dile getirdi.

Kılıç, “Ak Parti şuanda Türkiye’de iki kişiden birinin oyunu almış. Önemli olan oyları almak değil, o oylara sahip çıkmaktır. AK Parti, halkın güvenini boşa çıkarmaması gerekiyor. Bu seçim İslam âlemine hayırlı olsun.” dedi. (Ramazan Casuk, Mustafa Gül- İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu