Advert
Advert
Advert

Şanlıurfalılar İstanbul’da daha etkin olacak

İstanbul’daki Şanlıurfalı işadamlarını bir araya getirmek için başlatılan faaliyet sürüyor. İşadamı Sami Çiriş ve Gazeteci-Yazar Müslüm Aktürk’ün start verdiği girişim çerçevesinde İstanbul’da yaşayan Şanlıurfalı işadamları ziyaret edilerek görüş alış-verişinde bulunuluyor.

Şanlıurfalılar İstanbul’da daha etkin olacak
Şanlıurfalılar İstanbul’da daha etkin olacak

Sami Çiriş ve Müslüm Aktürk, bu kapsamda, Alessia Home’nin sahibi Adnan Şansal’ı ziyaret etti. İstanbul’da şehir derneklerinin kurulu olduğunu ancak işadamlarıyla ilgili faal bir derneğin bulunmadığını belirten Sami Çiriş, “Bizim misyonumuz farklı olacak. Şanlıurfa’yı her anlamda daha kapsamlı tanıtmak, daha iyi temsil edebilmek için yola çıktık. Bu amaca ulaşabilmek için çok güçlü olmamız gerekiyor. Dolayısıyla İstanbul’da ikamet eden bütün iş adamı hemşehrilerimizle birlikte hareket etmemiz gerekir” dedi. Adnan Şansal’ın uzun zamandan beri İstanbul’da ikamet ettiğini ve başta Şanlıurfalılar olmak üzere İstanbul siyaseti ve bürokrasisi nezdinde söz sahibi, hatırı sayılır bir isim olduğuna dikkat çeken Çiriş, “Bu nedenle Adnan Bey’in görüşlerinden istifade etmek istedik” şeklinde konuştu.

Adnan Şansal ise böyle bir derneğe ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak, “Tabela derneğini kaldıracak lükste değiliz. Şanlıurfa’nın, İstanbul’da yaşayan Şanlıurfalıların, hızlı bir şekilde dernekçilik faaliyetinden yararlanması lazım. Diğer kentlerin dernek faaliyetlerini gördükçe içim sızlıyor, onları gıpta ile izliyorum. Çok ciddi faaliyette bulunacak bir dernek olacaksa yakın zamanda kurulmasını gönülden arzu ederim. Elbette ki diğer iş adamlarımızın da bu konudaki düşüncelerini almak ve onları da bu oluşuma katmak önemli. Böyle bir derneğe seve seve katılırım” ifadesini kullandı.

Müslüm Aktürk ise, “Gerek siyaset gerekse bürokrat nezdinde söz sahibi olunmak isteniyorsa bunun için yoğun tempo ve ciddi projelerle kamuoyunun dikkatini çekmek lazım. Bu sorumluluğu tabii ki birkaç kişinin üstlenmesi mümkün değil. Bu manada Şanlıurfalı iş adamlarımızın birlikte hareket etmesi gerekiyor. Sami Bey’in çok istekli ve kararlı olması beni de teşvik etti ve birlikte  test çalışmasına başladık. İş adamı hemşehrilerimiz de istekli olurlarsa, ses getiren, Şanlıurfa’ya ve Şanlıurfalıları İstanbul’da en güzel şekilde temsil edecek derneğin temelini atarız” diye konuştu.

Üçlü görüşme sonunda, dernek kurma düşüncesinin ileriki günlerde daha geniş kapsamlı bir toplantıda ele alınması kararlaştırıldı.

www.balikligol.com 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu