Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Şanlıurfalılar camileri doldurdular

Şanlıurfalılar camileri doldurdular

Giriş Tarihi: 16 Kasım 2010 Salı 15:57
Şanlıurfalılar camileri doldurdular

Şanlıurfa da Kurban Bayramı heyecanı -Bayram namazı ile başladı.

 

Sabah Camilleri dolduran onbinlerce Urfalı Bayram namazını kıldı. Dergah camii dolduran binlerce Urfalı ellerini açarak bayrama kavuştukları için Allaha Dua ettiler.

 

Bayram namazı hutbesinde Kurban; yaklaşmak ve yakınlaşmak anlamına geliyor Bu gün sizler, önce kestiğiniz kurbanlarla Allah’a, sonra da tebrik ve karşılıklı ziyaretle birbirinize yakınlaşarak, hem ilahi hem de beşeri bir yakınlaşma gayreti içinde olacaksınız Bu gün bütün gam,keder,üzüntü ve tasaya dair her ne varsa bir tarafa bırakarak bayram sevincini hissetmeye ve yaşamaya çalışınız Bu gün herkes bayram yapmalıdır Bayramı öncelikle, dua ve niyazlarla ruhumuz, lezzetli yiyeceklerle bedenimiz hissetmelidir Hediyelerle aile fertlerinizin, tebrik, ikram ve gülen bir yüzle komşularınızın, telefonla ileteceğiniz müşfik sesinizle uzaktaki yakınlarınızın bayramını tebrik ediniz dedi.

 

Bayram namazından çıkanlar birbirleriyle bayramlaştıktan sonra kurban kesim yerlerine gittiler.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihayet Eyüp Nebi makamına el attılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com