Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfalı STK'lardan DBP'li belediyeye tepki

Şanlıurfalı STK'lardan DBP'li belediyeye tepki

Diyarbakır'da DBP'li belediye tarafından asılan peygambere hakaret içerikli billboardlara tepki gösteren Ortak Fikir Platformu, "Hiçbir zalim Allah'ın nurunu söndüremedi siz de söndüremeyeceksiniz." dedi.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2015 Pazar 22:56
Şanlıurfalı STK'lardan DBP'li belediyeye tepki

Diyarbakır'da DBP'li Yenişehir Belediyesi Kadın Politikalar Müdürlüğü tarafından şehir merkezindeki billboardlara asılan peygambere hakaret içerikli billboardlara tepkiler devam ediyor. Ortak Fikir Platformu adı altında bir araya gelen Şanlıurfalı STK’lar, düzenledikleri basın açıklaması ile hakaret içerikli billboardları asan DBP’li belediyeyi kınadı.

Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde saat17.30’da toplanan kalabalık, Peygamber Efendimizi öven, DBP’li belediyenin eylemini kınayan pankartlar taşıdı. Tekbirlerin getirildiği açıklamada sık sık ‘Zalimler için yaşasın cehennem’ sloganı atıldı. Basın açıklamasını platform adına Perihan Taylı okudu.

Karikatürü asan DBP'li belediyeye tepki gösteren Taylı, “Kurulduğu günden bu yana milletimizin dinini ve namusunu aşağılayan bu zihniyet, son olarak da peygamber efendimize hakaret etmek gayesiyle çizilen bir karikatürü sahabeler şehri Diyarbakır’da billboardlarda teşhir etmek suretiyle alçakça gayelerini ortaya koymuştur.” ifadelerini kullandı.

HDP zihniyetine ve bu zihniyeti destekleyenlere seslenen Taylı, “Ya alçakça niyetinizden vazgeçip tövbe ederek halkın safına geçersiniz, ya da cehaletinizin farkına varıp halkın yakasından düşünüz. Bu aşağılık zihniyet geçmişte başarılı olamadı siz de olamayacaksınız. Hiçbir zalim Allah’ın nurunu söndüremedi siz de söndüremeyeceksiniz. Allah ve Resulü ile savaşanlar hep zelil oldular siz de zelil ve rezil olacaksınız. Aklınızı başınıza alınız.”

ABD, AB, Rusya ve İsrail’in bu zihniyeti Müslümanların beddualarından koruyamayacağını belirten Taylı, HDP’yi halkın dinine ve namusuna saygılı olmaya çağırdı.

Açıklamanın ardından grup sessizce dağıldı.

(Osman Gülebak - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com