Advert
Advert
Advert

Şanlıurfalı Modern Hayvan Pazarı'na Kavuşuyor

Şanlıurfalı Modern Hayvan Pazarı'na Kavuşuyor
Şanlıurfalı Modern Hayvan Pazarı'na Kavuşuyor

Hayvan besiciliği açısından Türkiye’nin önde gelen illerinden biri olan Urfa’da, Şanlıurfa Belediyesi tarafından inşa edilen modern “Yeni Hayvan Pazarı” Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bir ilk olma özelliğini taşıyor.

   Kent merkezinde kalan mevcut hayvan pazarının çevresinde yürütülen hayvancılığın önlenmesi amacıyla Yenice Bölgesi’nde yapımı tamamlanan Yeni Hayvan Pazarı önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan görkemli bir açılışla hizmete girecek.

   Şanlıurfa Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü’nce hazırlanan “Tarım Kent Projesi” kapsamında 70 hektarlık alan üzerine kurulan Yeni Hayvan Pazarı’nda gezi ve incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Yeni Hayvan Pazarı bitişiğinde yapımı halen devam eden mezbaha ve örnek konutları gezdi.

    Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu, Ahmet Al, belediye birim amirleri ve hayvan pazarı esnafıyla birlikte Yeni Hayvan Pazarı’nı gezen Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Urfa’da hayvancılığın şehir dışına çıkarılması adına büyük çaba sarf ettiklerini söyledi.

   Hayvan pazarı esnafıyla birlikte önce Yeni Hayvan Pazarı’nda ardından yapımı devam eden mezbaha ve örnek konutlarda incelemelerde bulunan Başkan Fakıbaba, açılış öncesince fikir alışverişinde bulundu.

  Hayvancılığın bir an önce şehir dışına çıkarılması için Şanlıurfa Belediyesi’ne destek verdiklerini belirten Hayvan Pazarı Esnafları, modern bir hayvan pazarının Urfa’ya kazandırılmasında emeği geçen başta Belediye Başkanı Fakıbaba ve ekibine teşekkür ettiklerini söylediler.

   Hayvan Pazarı Esnaflarından İbrahim Acar, eski hayvan pazarı ile yeni hayvan pazarı arasında kıyaslanamayacak derecede fark olduğunu belirterek, bundan sonraki süreçte hayvancılığın daha modern koşullar altında yürütüleceğini kaydetti.

   Yeni Hayvan Pazarı Derneği Başkanı Abdulhakim Torgut ise esnafların Yeni Hayvan Pazarında koşullandırılmasında dernek olarak büyük görev üstleneceklerini ifade etti.

   Torgut, “Esnafımızın mağdur olmaması için dernek olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Kentimize böyle bir modern tesisi kazandıran Sayın Başkan ve ekibine gerçekten teşekkür ediyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret