Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Şanlıurfalı Hattatlar İcazetlerini Aldılar

Şanlıurfalı Hattatlar İcazetlerini Aldılar

ŞURKAV tarafından düzenlenen Rızvaniye Hat Okulu İcazet Sergisi Programın da Şanlıurfalı hattatlar icazetlerin hat üstatlarının elinden aldılar.

Giriş Tarihi: 28 Mart 2013 Perşembe 11:21
Şanlıurfalı Hattatlar İcazetlerini Aldılar

Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür Merkezinde gerçekleşen icazet merasimine Yrd.Doç.Dr. Mehmet Memiş, Hattat Hasan Çelebi, Yrd.Doç.Dr. Hüseyin Öksüz yanı sıra icazet almaya hak kazanan Şanlıurfalı hattatlar Abdulkadir Kuşkıran, Arif Yücel, Mustafa Kaçar, Mustafa Parıldar, İsmail Kanbaz, İbrahim Halil Umuç ve sanatseverler katıldı.

 

İcazet almaya hak kazanan hattatların eserlerinin sergilendiği sergi açılışının ardından, icazet merasimine geçildi. Yıllardır vermiş oldukları emeklerinin karşılığını icazet belgeleriyle taçlandıran hattatların mutlukları gözlerinden okunuyordu. Programda ayrıca, Yrd.Doç.Dr. Mehmet Memiş, Hattat Hasan Çelebi, Yrd.Doç.Dr. Hüseyin Öksüz'ün konuşmacı olarak katıldıkları  "Hat Sanatı ve Taşrada Hat Eğitimi" konulu birde panel düzenlendi.

 

Kurulduğu 1990 tarihinden bu yana Şanlıurfa'da tarihi eser restorasyonları başta olmak üzere önemli kültür-sanat-eğitim ve araştırma faaliyetlerinde bulunan Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) tarafından düzenlenen Şanlıurfa Rızvaniye Hat Okulu İcazet Sergisi hafta boyunca sanatseverlerin beğenisine sunulacak ve Tasavvuf Musiki Faslı ile program son bulacaktır.
Mehmet DEMİRTAŞ /BİRECİK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com