Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfalı Göçerleri Rahatlatan Yasa Onaylandı

Şanlıurfalı Göçerleri Rahatlatan Yasa Onaylandı

Ceylanpınar TİGEM'de yaşayan göçerlerin yaşam sorunlarını iyileştiren yasa TBMM'de onaylandı.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2013 Perşembe 10:44
Şanlıurfalı Göçerleri Rahatlatan Yasa Onaylandı

Geçtiğimiz gün TBMM’den geçen Ceylanpınar TİGEM arazileri konusunda da bir açıklama yapan Vali Celalettin Güvenç, “25 ayrı mahalle şeklinde 60-70 yıldır lavabosuz, okulsuz illegal yaşayan vatandaşlarımız vardı. 5 bin nüfus göçerler. Bunlara maalesef hiçbir çözüm üretilememişti. Gene Sayın Bakanımız Faruk Çelik’in vaatleri doğrultusunda yaptığımız çalışmalar sonucunda TİGEM arazilerinin içerisine tam 131 bin dekar arazi bu 5 bin nüfusu dağıtılmak üzere dün yasayı meclisten geçirdik. Ankara’ya özellikle de onun için gittim. Yasa da bazı aksaklıklar olmasın diye. Sağ olsun Sayın Bakanımız da bizzat takip etti. 131 bin dekarlık arazi göçerlere TİGEM’den tahsis ediliyor. 60-70 yıldır tanımı yapılmamış, lavabosu, yolu, okulu, elektriği olmayan bölgelerde yaşayan insanlarımız medeni bir şekilde kendi arazilerinde beş ayrı köy olarak kuracağız. Beş ayrı köyde de bundan sonra hayatlarını sürecekler. Bunun içinde gerek bakanımıza gerekse milletvekillerimize, tarım bakanlığına ve TİGEM Genel Müdürlüğüne çok teşekkür ediyorum. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan onaylamazsa zaten olmazdı. 130 bin dekar arazi kolay bir şey değil. Ama helal olsun vatandaşımız buna layıktır. Devletin malı milletindir. Bunu da dün gece meclisten çıkarmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. İnşallah hak sahiplerine yarından itibaren yerlerini verip o kötü görüntüyü, işgalleri bitireceğiz. Hayırlı olsun, Şanlıurfalıların kadim bir sorun daha çözüldü” dedi.

Bakan Faruk Çelik, “Dün gece 24.00’da kanun meclisten geçirdik. Göçerlerle ilgili düzenleme 70 yıldır yapılamamıştı. Göçer kardeşlerimize de arsa tahsisini TBMM’den dün gece geçirdik. Gecemiz gündüzümüz Şanlıurfa’nın yolları için köyleri için. Şanlıurfa’nın kaybettiği zamanı kısa süre içerisinde yakalamak ve kısa süre içerisinde bu hizmetleri Şanlıurfa’ya ulaşmasını sağlamak için geçiyor. Valisiyle, Kaymakamlarıyla, Belediye Başkanlarıyla, Milletvekilleriyle huzurlu bir çalışma ortamımız var Allah bozmasın” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com