Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Şanlıurfalı gençler güçlenecek

Şanlıurfalı gençler güçlenecek

Şanlıurfa'da gençlerin güçlendirilmesi projesi açılış toplantısı El Ruha otelinde yapıldı. Programa Milli Eğitim Müdürü Mehmet Pala ve Üniversiteli öğrenciler katıldı.

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2012 Cuma 16:41
Şanlıurfalı gençler güçlenecek

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlanması (TAP) Vakfı, İşveç ve Hollanda Baş konsoloslukları işbirliği ile "Şanlıurfa'daki gençlerin güçlendirilmesi" projesi El Ruha otelinde düzenlendi.
Programda TAP vakfı yetkilileri proje hakkında katılımcılara şunları aktardı, "Eylül 2012-Şubat 2014 tarihleri arasında Şanlıurfa Gençlik Merkezi,GAP Gençlik ve Kültür Evi ve Şanlıurfa Belediyesi Hayati Harrani Kadın destek merkezlerinde uygulanacak proje kapsamında 1500 genç yaşam becerilerini geliştirecek eğitim programlarına katılacaklardır."
TAP Vakfı tarafından 2008 yılında İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile Güvenli Annelik, 2010 yılında İl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü işbirliği ile Kadın Sağlığı Eğitim Programlarına başladı. Gençlerle ilgili bu çalışma Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü, Şanlıurfa Belediyesi ve GAP İdaresi ile birlikte hareket ediyor. Yaşam becerilerini geliştirme çerçevesinde, 10-19 yaş grubu için iletişim, sağlıklı gelişme, kariyer, insan hakları ve toplumsal cinsiyet konularında hazırlanan katılımcı eğitim modülleri, gençlik merkezlerinde görevli eğiticiler tarafından uygulanacak. Proje kapsamında eğitimlere katılan bir grup gencin, İstanbul'daki gençlik merkezlerini ziyaret etmesi de planlanıyor.
Proje kapsamında eğitim çalışmalarının yanı sıra gençlerle çalışmalar yürüten karar vericiler, okul yönetimleri, toplum liderleri ve aileler düzeyinde gençlerin sorunları ve ihtiyaçları alanlarında bir dizi atölye çalışması da gerçekleştirilecektir. Bu çalışmalar ile ergenlerin ve gençlerin ihtiyaçlarına yönelik duyarlılığın güçlendirilmesi ve çözümlere yönelik yeni adımlar planlanması hedeflenmektedir.
Ayrıca programa katılan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Pala, "Milli eğitim Müdürlüğü olarak elimizden ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Şanlıurfa bir laboratuar gibi isteyen herkes gelip burada çalışma yapabilir" dedi.

Murat Çiftçi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com