Advert
Advert
Advert

Şanlıurfalı gençler güçlenecek

Şanlıurfa'da gençlerin güçlendirilmesi projesi açılış toplantısı El Ruha otelinde yapıldı. Programa Milli Eğitim Müdürü Mehmet Pala ve Üniversiteli öğrenciler katıldı.

Şanlıurfalı gençler güçlenecek
Şanlıurfalı gençler güçlenecek

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlanması (TAP) Vakfı, İşveç ve Hollanda Baş konsoloslukları işbirliği ile "Şanlıurfa'daki gençlerin güçlendirilmesi" projesi El Ruha otelinde düzenlendi.
Programda TAP vakfı yetkilileri proje hakkında katılımcılara şunları aktardı, "Eylül 2012-Şubat 2014 tarihleri arasında Şanlıurfa Gençlik Merkezi,GAP Gençlik ve Kültür Evi ve Şanlıurfa Belediyesi Hayati Harrani Kadın destek merkezlerinde uygulanacak proje kapsamında 1500 genç yaşam becerilerini geliştirecek eğitim programlarına katılacaklardır."
TAP Vakfı tarafından 2008 yılında İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile Güvenli Annelik, 2010 yılında İl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü işbirliği ile Kadın Sağlığı Eğitim Programlarına başladı. Gençlerle ilgili bu çalışma Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü, Şanlıurfa Belediyesi ve GAP İdaresi ile birlikte hareket ediyor. Yaşam becerilerini geliştirme çerçevesinde, 10-19 yaş grubu için iletişim, sağlıklı gelişme, kariyer, insan hakları ve toplumsal cinsiyet konularında hazırlanan katılımcı eğitim modülleri, gençlik merkezlerinde görevli eğiticiler tarafından uygulanacak. Proje kapsamında eğitimlere katılan bir grup gencin, İstanbul'daki gençlik merkezlerini ziyaret etmesi de planlanıyor.
Proje kapsamında eğitim çalışmalarının yanı sıra gençlerle çalışmalar yürüten karar vericiler, okul yönetimleri, toplum liderleri ve aileler düzeyinde gençlerin sorunları ve ihtiyaçları alanlarında bir dizi atölye çalışması da gerçekleştirilecektir. Bu çalışmalar ile ergenlerin ve gençlerin ihtiyaçlarına yönelik duyarlılığın güçlendirilmesi ve çözümlere yönelik yeni adımlar planlanması hedeflenmektedir.
Ayrıca programa katılan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Pala, "Milli eğitim Müdürlüğü olarak elimizden ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Şanlıurfa bir laboratuar gibi isteyen herkes gelip burada çalışma yapabilir" dedi.

Murat Çiftçi

Balıklıgöl Urfa Balıklıgöl Şanlıurfa Balıklıgöl Urfa Sanlıurfa Urfa Haber Sanlıurfa Haber Urfa Haberleri Sanlıurfa Haberleri Türkiye Aile Sağlığı ve Planlanması (TAP) Vakfı Şanlıurfalı gençler güçlenecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle