Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Şanlıurfalı çiftçilerin primine CHP'li Demir el attı

Şanlıurfalı çiftçilerin primine CHP'li Demir el attı

Şanlıurfa’daki çiftçilerin destekleme primlerinin ödenmesi için CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir devreye girdi.

Giriş Tarihi: 30 Ocak 2012 Pazartesi 14:42
Şanlıurfalı çiftçilerin primine CHP'li Demir el attı
CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Şanlıurfa’daki çiftçilerin destekleme primlerinin ödenmedeki sıkıntıları için, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehmet Mehdi Eker’in cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.İşte Prof. Dr. Nurettin Demir’in, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehmet Mehdi Eker’in cevaplaması isteği ile TBMM’ye sunduğu soru önergesi; “Şanlıurfa İlinde 2011 yılına kadar ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) esas alınarak çiftçilere destekleme ödemesi yapılırken, 2011 yılında uydu aracılığı ile yapılan kadastro çalışmaları nedeniyle mülkiyet yapısının değiştiği gerekçe gösterilerek, 90 bine yakın çiftçinin destekleme ödemelerinin yapılmadığı ve çiftçilerin mağdur edildiği, Bakanlığınız İl ve İlçe yönetimlerinin ise çiftçilerimizin bu konudaki sorunlarına çözüm üretemediği bilgisi edinilmiştir.Bu bağlamda;

Çiftçilerin söz konusu mağduriyetleri konusunda Bakanlığınıza herhangi bir bilgi ulaşmış mıdır? Bilgi ulaşmış ise, çiftçilerin mağduriyetlerini gidermek üzere bir işlem başlatılmış mıdır?

Çiftçilerin mağduriyetleri konusunda Bakanlığınıza bir bilgi ulaşmamış ise, çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için Bakanlığınızca konunun yerinde incelettirilmesi düşünülmekte midir?” denildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

EVET İçin Kapı Kapı Dolaşıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com