Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Şanlıurfalı çiftçi Ürünlerini yol kenarında satıyorlar

Şanlıurfalı çiftçi Ürünlerini yol kenarında satıyorlar

Yaz aylarıyla birlikte yetişen karpuz ve sebzeler, vatandaşlar tarafından yol kenarlarında satılıyor.

Giriş Tarihi: 25 Ağustos 2014 Pazartesi 11:29
Şanlıurfalı çiftçi Ürünlerini yol kenarında satıyorlar

Şanlıurfa’da yaz aylarının gelmesiyle birlikte yetişen karpuzlarda ürün bolluğu yaşanıca fiyatlar düşüyor. Kırsal kesimlerde karpuz, kavun ve sebze çeşitleri yetiştiren vatandaşlar, ürünlerini pazara göndermek yerine yol kenarında kurdukları çadırlarda ya da traktör römorklarında satıyor. Bu şekilde ekmek parası kazanmaya çalışan vatandaşlar, hava sıcaklıklarından şikayet ediyor. Şanlıurfa bölgesinde yol boyunca tezgah kurup satış yapan vatandaşlar, ürünlerin pazarda para etmediğini ve az satıldığını söyleyerek, “ürün az olunca pazarlarda satılıyor ama şimdi ürün bolluğu yaşanıyor. Bu nedenle pazarlarda karpuzlar ucuza satılıyor. Öyle olunca biz de römorkumuzu yol kenarına getirip karpuz ve sebzelerimizi burada satıyoruz. Şehirlerarası nakliyat işi yapanlar, turizm amacıyla buralara gelenler ve karpuz yetiştiremeyen tüm herkes bizden alışveriş yapıyor. Bu şekilde ekmeğimizi kazanmaya çalışıyoruz ama havalar çok sıcak, akşama kadar beynimiz patlıyor” dedi.

Ürünlerin çıktığı ilk zamanlarda ürünlerini şehir merkezine götürerek sattığını belirten satıcı, “bu ürünleri kendi tarlamızda yetiştiriyoruz. Tabi bütün masrafları yapınca bu zararı kurtarmak zorundayız. İlk başlarda ürünlerimizi şehre götürüyoruz. Şehirde ürün bolluğu olunca fiyatlar düşüyor ve biz de yol kenarında ürünlerimizi satmaya başlıyoruz. Gün boyu çocuklarımızla birlikte yol kenarında müşterilerin gelmesini bekliyoruz. Akşama kadar yaptığımız satışlardan kalan ürünleri de diğer günlerde satmak için bırakıyoruz. Genelde getirdiğimiz ürünler gün içerisinde bitiyor. Yani burada sattığımız ürünlerin hepsi günlük olarak yetişiyor” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İran'da neler oluyor? Devrim muhafızları karargahı ateşe verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com