Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Şanlıurfalı Can Kardeşler Coşturdu

Şanlıurfalı Can Kardeşler Coşturdu

Bediüzzaman Eğitim kültür ve Sanat Vakfı Hanımlar Komisyonu ve Can Kardeş Dergisi Temsilciliği tarafından organize edilen Can Kardeş çocuk Şenliği Şanlıurfa DSİ Konferans Salonunda yapıldı.

Giriş Tarihi: 4 Haziran 2012 Pazartesi 11:24
Şanlıurfalı Can Kardeşler Coşturdu
Ejder Ateş’in sunuculuğunu gerçekleştirdiği Can kardeş Çocuk Şenliği Mehmet Karakeçi’nin okuduğu Aşrı şerifle başladı.

 

Bediüzzaman Vakfı adına açılış konuşmasını Adem Pala yaptı. Pala konuşmasında, Yaşadığımız asrın özellikle teknoloji alanda her an değişimin yaşandığı bir zaman olduğuna dikkat çekerek “ Önceleri yalnızca arama ve iletişim aracı olan telefon şimdilerde bir bilgisayar gibi iletiş aracı olmaktadır. Yine gelecek nesillerimiz olan çocuklarımız dershanelere hapsedilen veya bilgisayar başında internet köşelerinde fıtratına aykırı oyunlar ve içeriklere maruz bırakılan bir sisteme doğru sürüklenmektedir. Bu sebeple sokaklar, caddeler mesleksiz ve amacı olmayan gençler ile dolmaktadır. Böyle bir durum toplumun huzurunu bozmaya da bir zemin hazırlamaktadır.  Vakıf olarak bu duruma bir çare alternatif oluşturma için çocuklarımızın fıtratına uygun faaliyetlere önem vermekteyiz.  Gelecek nesillerimiz olan yavrularımızın hem kabiliyetlerinin inkişafına zemin hazırlamak hemde var olan enerjilerini doğru yönde kanalize etmek için bu tür programların daha sık yapılması gerekir” dedi.

Program içersinde Can Kardeş Çocuk Kulübü öğrencilerin yıl içersindeki faaliyetlerinin yer aldığı Slayt gösterisi yapılırken Beyza Salcı Yağmur Şiiri’ni okudu. , 23. sözdeki tevekkül bahsi sahnelenirken Büyük şahsiyetlerin canlandırıldığı ünlüler geçidinde Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin canlandırılması izleyicilerden büyük alkış aldı. Sema gösterisi, Ayetü’l Kübra Risalesinden alınan Kainat Kitabı isimli piyes ve çocuk ilahi korolarının bulunduğu programa Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim Gök’te katıldı.

 

Can kardeş şenliği Erkan Yıldırım’ın seslendirdiği hür Adam türküsü ile sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vefalı Eğitim-Bir-Sen

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com