Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da""Penguen Olma Girişimci Ol" semineri

Kalkınma Akademisi tarafından hazırlanan "Penguen Olma Girişimci Ol" isimli seminerde yapılan konuşmalarda, kurumsallaşma ve rekabet edebilmenin önemine vurgu yapıldı.

Şanlıurfa'da
Şanlıurfa'da

Kalkınma Akademisi tarafından hazırlanan ve TRT okul Program Yapımcısı ve Genç Girişimci Ömer Ekinci’nin de katılarak gençlere tavsiyelerde bulunduğu “ Penguen Olma Girişimci Ol” isimli seminerde konuşan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, gençlerden çok umutlu olduklarını, gençlerin Türkiye’nin bu günü ve yarını olduğunu söyledi.

“Hedefimiz çok büyük dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmek istiyoruz” diyen Başkan Kaya, hedeflerin gerçekleşebilmesi için de genç müteşebbislerin örgütlenmesi gerektiğini söyledi.

Şanlıurfa’nın zengin kaynaklara sahip olduğunu ifade eden Başkan Kaya, dünyanın ilk yerleşim yerlerinden biri olan Şanllıurfa’dai, en kaliteli buğdayın yetiştiğini ve Türkiye pamuk üretiminin yüzde 42’sinin Şanlıurfa’dan karşılandığını belirterek, ürünlerin katma değerinin arttırılması gerve  hedeflenen konuma gelebilmek için de birlik ve beraberlik içerisinde çalışmak gerektiğine vurgu yaptı.

Gelişen teknolojiyle birlikte gençlerin dünyanın her yerine ulaşabildiklerini belirten Başkan Kaya, “Gençlerimizden, genç girişimcilerden oldukça umutluyuz. Bunun nedeni ise gençlerimizin daha donanımlı ve eğitimli olmasıdır.” dedi.

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü’nde düzenlenen seminere; Harran Üniversitesi Rektörü, İbrahim Halil Mutlu, Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Kalkınma Akademisi ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mahmut Barut, Öğretim görevlileri, STK temsilcileri, öğrenciler ve genç girişimciler katıldı.
 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret