Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Şanlıurfa'da""Penguen Olma Girişimci Ol" semineri

Şanlıurfa'da""Penguen Olma Girişimci Ol" semineri

Kalkınma Akademisi tarafından hazırlanan "Penguen Olma Girişimci Ol" isimli seminerde yapılan konuşmalarda, kurumsallaşma ve rekabet edebilmenin önemine vurgu yapıldı.

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2014 Çarşamba 10:56
Şanlıurfa'da

Kalkınma Akademisi tarafından hazırlanan ve TRT okul Program Yapımcısı ve Genç Girişimci Ömer Ekinci’nin de katılarak gençlere tavsiyelerde bulunduğu “ Penguen Olma Girişimci Ol” isimli seminerde konuşan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, gençlerden çok umutlu olduklarını, gençlerin Türkiye’nin bu günü ve yarını olduğunu söyledi.

“Hedefimiz çok büyük dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmek istiyoruz” diyen Başkan Kaya, hedeflerin gerçekleşebilmesi için de genç müteşebbislerin örgütlenmesi gerektiğini söyledi.

Şanlıurfa’nın zengin kaynaklara sahip olduğunu ifade eden Başkan Kaya, dünyanın ilk yerleşim yerlerinden biri olan Şanllıurfa’dai, en kaliteli buğdayın yetiştiğini ve Türkiye pamuk üretiminin yüzde 42’sinin Şanlıurfa’dan karşılandığını belirterek, ürünlerin katma değerinin arttırılması gerve  hedeflenen konuma gelebilmek için de birlik ve beraberlik içerisinde çalışmak gerektiğine vurgu yaptı.

Gelişen teknolojiyle birlikte gençlerin dünyanın her yerine ulaşabildiklerini belirten Başkan Kaya, “Gençlerimizden, genç girişimcilerden oldukça umutluyuz. Bunun nedeni ise gençlerimizin daha donanımlı ve eğitimli olmasıdır.” dedi.

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü’nde düzenlenen seminere; Harran Üniversitesi Rektörü, İbrahim Halil Mutlu, Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Kalkınma Akademisi ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mahmut Barut, Öğretim görevlileri, STK temsilcileri, öğrenciler ve genç girişimciler katıldı.
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com