Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Röportaj Şanlıurfa’dan Türkiye’ye açılan en tatlı pencere

Şanlıurfa’dan Türkiye’ye açılan en tatlı pencere

Şanlıurfa’dan Türkiye’ye açılan en tatlı pencere "Baklavacı Şemsettin" ile sizler için söyleşi yaptı

Giriş Tarihi: 22 Eylül 2015 Salı 14:38
Şanlıurfa’dan Türkiye’ye açılan en tatlı pencere

Şanlıurfa’nın acı İsotu ne kadar lezzetli ve meşhur ise acının üstüne tatlısı da meşhurdur. Bu tatlı Şanlıurfa da çevre illerde ve Türkiye’nin birçok ilinde bilinmekte, herkesin sevdiği ve yedikten sonra bir daha yemek istediği o meşhur Gaziantep’in baklavalarının önüne bile geçen Şanlıurfa’nın kendi ürünü baklavacı Şemsettin’in kendi yapımıdır. Baklavacı Şemsettin artık bir markadır. Bizde bu markayı araştırdık ve de Şanlıurfa için iyi bir ürün olduğunu ve bunun tanıtımının yapılması için herkesin elini taşın altına koyması ve bu taşı da başkalarına mal etmemek için destek vermemiz gerekmektedir.

Şanlıurfa’nın kendi tadını işin ustasına sorduk. Baklavacı Şemsettin Bize kaliteyi işin sırrını ve hayallerini yapmak istediklerini anlattı.

Baklavacı Şemsettin kimdir?

Şemsettin Toprak 1986 doğumlu ilköğretim mezunu evli ve iki çocuk babasıdır.

Halk Arasında sizin ürünleriniz en iyi olarak biliniyor bu nasıl bir duygu?

Baklavacı Şemsettin: ‘’Öncelikle Şanlıurfa’nın değerli basın mensuplarına teşekkürü bir borç bilirim sizlerin aracılığıyla tüm halkımıza teşekkür ederim. Çok mutluyum, ürünlerimizi yiyerek tadan ve şikâyetçi olmayan ve bunun aksine her yerde tadımızı anlatan ürünümüzü tanıtan halkımız oldukça bu mutluluk bitmez’’ dedi.

Kaliteli ve lezzetli ürünleri nasıl yapıyorsunuz?

Baklavacı Şemsettin: ‘’Kaliteli ve lezzetli ürünler yaparken severek yapmak ve bu ürüne sevgi katmak ürünün tadına tat katar. Bizim kullandığımız sadeyağın kaliteli ve doğal olmasından ve de fıstıkla sevgi ile buluşmasından ortaya çıkan kaliteli ve lezzetli ürünlerimizdir. Biz ekip olarak bire bir çekirdekten yetişme ve yılların verdiği tecrübe ile şu anda Şanlıurfa başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde halkımızın tadarak kalitenin ve lezzetin bizim ürünlerimizde olduğunu bilmektedir’’ dedi.

En büyük hayaliniz ve gerçekleştirmek istediğiniz projeleriniz nelerdir?

Baklavacı Şemsettin: ‘’ Öncelikle işimizi yaparken kimseyi kırmamak ve üzmemektir. Çünkü biz tatlımızı yaparken insanları üzersek kırarsak tadımıza tat katamayız. Eğer bugün Baklavacı Şemsettin halkın yanında kalite ve lezzetin durağı ise bu işimizin sevgi ile yaptığımızın kanıtıdır. Aslında her işin başı sevgidir. Ben bu işe başlarken ürünlerim kaliteli malzemeden yapılmazsa kendimi hep eksik hissederdim. Bu yüzden ürünlerimde kaliteden ödün vermem. Şu anda öncelikle Şanlıurfa’da olmakla beraber Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde hizmet etmekteyiz. Türkiye’de aktif şubelerimizin yanı sıra yeni bayilikler veriyoruz. Ne kadar tanınmış olsa da Gaziantep’ten yoğun bir şekilde bizden siparişler ve de bayilikler isteniyor. Benim tek hayalim tüm Türkiye’de yayılarak tüm halkımıza tadımızı tattırmaktır’’ dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com