Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'dan Suriye'ye 2 yardım TIR'ı gönderildi

Şanlıurfa'dan Suriye'ye 2 yardım TIR'ı gönderildi

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu tarafından hazırlanan ve içerisinde gıda malzemesi bulunan 2 yardım TIR'ı Suriye'ye gönderildi.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2014 Salı 13:02
Şanlıurfa'dan Suriye'ye 2 yardım TIR'ı gönderildi

Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı mağdur olan Suriyeli ailelere yardımlar devam ediyor. Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu tarafından hazırlanan ve içerisinde gıda malzemeleri bulunan 2 yardım TIR’ı Suriye’ye gönderildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem,“Bugün Suriye’ye 2 TIR yardım daha gönderiyoruz. Suriyeli kardeşlerimize hem ülkemizde hem ülke dışında yardımlarımız devam ediyor. Irak’tan gelen 250 Yezidi ailesine de yardım ediyoruz.” dedi.

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkan Yardımcısı Adil Saraç ise yaptığı açıklamada, “3 yıldır yardım çalışmalarımız devam ediyor. Gerek Suriye’de sefil halde yaşayan 3 Milyon insana, gerekse Şanlıurfa’da yaşayan 150 bin mülteciye yardım ulaştırıyoruz. Bugüne kadar hem Türkiye hem de Türkiye dışında toplam 260 TIR’a ulaşan bir yardım faaliyetimiz oldu. Türk’ü, Kürd’ü, Arab’ı, Yezidi’si ile mazlum mazlumdur.  Bizler de yardıma muhtaç olan herkese yardım etmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu. (Mustafa Bikeç-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com