Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa’dan Akdeniz Olimpiyatlarına

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Şanlıurfa’dan Akdeniz Olimpiyatlarına
Şanlıurfa’dan Akdeniz Olimpiyatlarına

Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler arasında toplumsal ve kültürel yakınlaşmayı sağlamak amacıyla dört yılda bir düzenlenen Akdeniz Oyunları, bu yıl Ülkemizde 20-30 Haziran 2013 tarihleri arasında 24 ülkenin katılımı ile Mersin’de yapılacak.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen “Seyyah- Ulu Çınarın İzinde” projesi kapsamında Türkiye geneli gençler Mersin’e götürülerek bu büyük organizasyonu yerinde seyretmeleri sağlanacaktır.

 

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ yaptığı açıklamada; “Gençlik Merkezi gençlerin farklı kültürleri görerek, yaşayarak öğrenmeleri ve akranlarıyla birlikte kültürel ve toplumsal yakınlaşmalarını sağlamaktır. Kendisine verilen görevi layıkıyla yapan Gençlik Merkezimizde, Mersin’de düzenlenecek olan Akdeniz Oyunlarına gençlerimizi götürerek hem Türkiye’den katılan gençlerle hem de 24 farklı ülkeden gelen gençlerle kaynaşarak büyük organizasyonu canlı seyretmelerini sağlayacaktır. Olimpiyatlar için belli illere kontenjan ayrılmış olup Şanlıurfa’da bunlardan biridir. Bunda da her zaman yanımızda olan ve desteklerini gençlerden esirgemeyen Sayın Şanlıurfa Valisi Celalettin GÜVENǒin etkisi çoktur. Buradan Sayın Valimize Şanlıurfalı gençlere böyle bir imkan sağladığı için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Şanlıurfa’dan Olimpiyat Oyunlarına Erkek Grubu 22-24 Haziran 2013 Bayan Grubu ise 28 Haziran - 01 Temmuz 2013 tarihlerinde götürülecek olup, Akdeniz Oyunlarına seyirci olarak katılmak isteyen gençlerimiz Bahçelievler’de bulunan Gençlik Merkezimize başvuru yapabilirler.

 

 

 

 

Şanlıurfa Akdeniz Olimpiyatları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu