Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'daki Tarihi kemeri çöplüğe çevirdiler...

Şanlıurfa'daki Tarihi kemeri çöplüğe çevirdiler...

Şanlıurfa Haliliye ve Eyyübiye ilçelerinin bağlantı noktalardan birisi olan Kamberiye mahallesinde bulunan tarihi su kemerinin hali içler acısı. her tarafı çar çöp olan su kemeri, içinde bulunduğu durumdan kurtarılmayı bekliyor.

Giriş Tarihi: 25 Nisan 2016 Pazartesi 11:35
Şanlıurfa'daki Tarihi kemeri çöplüğe çevirdiler...

Kentin çeşitli bölgelerinde bulunan ve birçoğu atıl durumda olan tarihi yapılar adeta yok olmaya bırakılmış. Kamberiye mahallesinde bulunan tarihi su kemeri de bunlardan sadece birisi. Yetkililerin unuttuğu bu su kemeri içinde bulunduğu durumdan kurtarılmayı bekliyor.

Yeteri kadar ilgi görmüyor
Tarihinde çok büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Şanlıurfa’da tarihi yapılar yeteri kadar ilgi görmüyor. Dünyada hüküm sürmüş bir çok imparatorluğa ev sahipliği yapmış Şanlıurfa, bütün bu devletlerin mimarisinden birer eser barındırıyor. Ancak günümüze kadar gelen bu eserler yetkililer tarafından yeteri kadar ilgi görmüyor.

Çöplerinin içinde yüzüyor
Yok olmaya yüz tutmuş tarihi yapılardan sadece biri olan ve şu anda beton yığınlarının altında kalan tarihi su kemeri gün yüzüne çıkmak için bekliyor. Üstü betondan binalarla kapanan su kemerinin altı ise kanalizasyon sularının ve çöplerinin içinde yüzüyor. İçinde bulunduğu durumdan dolayı çirkin bir görüntüye neden olan tarihi su kemeri ilgi bekliyor.


Azizi Çiftçi/Olay gazetesi

 

YORUMLAR
  • yorum2016-04-25 12:57:05Mustafa hakkı

    sehıpsız urfa boşuna dememışler. urfanın sehebı yok. gelen giden cep derdinde. koltuk derdinde. urfayı düşünen kim looo

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com