Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'daki okullarda bit salgını

Şanlıurfa'daki okullarda bit salgını

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim AYHAN Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) Şanlıurfa’daki bit salgınıyla ilgili soru önergesi verdi.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2014 Pazartesi 09:10
Şanlıurfa'daki okullarda bit salgını

Ayhan soru önergesinde: Son günlerde Şanlıurfa’nın özellikle kenar mahallelerindeki okullarda yaşanan su sıkıntısı ve bununla bağlantılı olarak okul tuvaletlerinin hijyen sorunundan dolayı kimi basın yayın organlarınca bit salgının yaşandığı iddiası gündeme getirilmiştir. Bugüne kadar Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğünün bu iddiayı yalanlayan bir açıklamasının olmaması bit salgını iddiasının doğru olabileceği kuşkusunu uyandırmaktadır. Bu durum öğrenci velileri başta olmak üzere okul idarecilerini ve öğretmenleri de tedirgin etmektedir.

Bu bağlamda;

1- Okullarda bit salgını olduğuna dair iddia bakanlığınıza intikal etmiş midir?
2- Okullarda bit salgını olduğuna dair iddialar doğru ise şu ana kadar tespit edilen okul sayısı kaçtır? Kaç öğrenci etkilenmiştir?
3- Bit salgınının nedenlerine dair bakanlığınızın bilgisi var mıdır?
4- Bit salgınının önlenmesi için Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğünce ne gibi tedbirler alınmıştır?
5- Bit salgının nedenleri ve önlenmesine dair alınması gereken tedbirlerin yerinde tespiti için bakanlığınızın inceleme talimatı var mıdır?
6- Yaşandığı iddia edilen bit salgını ilimiz Şanlıurfa dışında başka illerde de görülmekte midir?
7- Bit salgını sorununun neden olduğu iddia edilen su sıkıntısı okullarda görülmekte midir? Okullarda su sıkıntısı yaşanıyorsa nedenleri nelerdir? Bakanlık olarak ne gibi ek tedbirler almayı düşünmektesiniz?

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com