Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'daki STK'lar 28 Şubat'ı protesto ettiler

Şanlıurfa'daki STK'lar 28 Şubat'ı protesto ettiler

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde faaliyet yürüten İslami STK’lar, 28 Şubat nedeniyle ortak bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını STK’lar adına okuyan Diyanet-Sen Birecik temsilcisi Musa Kurt, 28 Şubat süreciyle bu ülke insanına yaşatılanların hatırlanmak istenmeyecek kadar kapkara günler olduğuna dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 28 Şubat 2016 Pazar 21:23
Şanlıurfa'daki  STK'lar 28 Şubat'ı protesto ettiler


Bu süreçte, eski Başbakanlardan Merhum Necmettin Erbakan hocanın şahsında tüm Müslümanların hedef alındığını söyleyen Kurt, Kur’an kurslarının ve İmam Hatip okullarının kapatıldığını hatırlatarak, inançlarını yaşamak isteyen kamu görevlilerinin çok büyük mağduriyetler yaşadığına vurgu yaptı.

28 Şubat 1997 tarihinde Milli Güvenlik Kurulu kararları sonrasında yapılanların zülüm olduğu tüm kesimler tarafından kabul edildiğini bunun siyasiler tarafından da dillendirildiğini söyleyen Kurt, aradan 19 yıl geçmesine rağmen zülüm dönemini ülkemize yaşatanlar hakkında kamuoyunu rahatlatıcı bir adım atılmadığını belirtti.

Kurt, “Biz, başta siyasiler olmak üzere tüm yetkili kurumların bu konu hakkında bir an önce harekete geçmelerini talep etmekle beraber, hukuk önünde adil bir şekilde hesap vermeleri için gerekli olan bütün girişimlerin yapılmasının zamanı geldiğine inanıyoruz. Bir daha bu ülkenin benzer bir şekilde zulümlerin yaşanmaması için başörtüsü başta olmak üzere Müslüman halkımızın dinini yaşama hakları yasal ve anayasal güvence altına alınması gerekiyor.” dedi. (Bahattin Coşkunkan- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com