Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Şanlıurfa'da Zabıta okullarda gıda kontrolü yapacak

Şanlıurfa'da Zabıta okullarda gıda kontrolü yapacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı yaptığı açıklamada, okulların kantininde ve çevresinde sürekli kontrollerin yapılacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2014 Salı 17:13
Şanlıurfa'da Zabıta okullarda gıda kontrolü yapacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, 2014-2015 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle okul önlerinde gelişi güzel satış yapılmasına izin vermeyeceğini açıkladı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Merkez İlçe Belediyeleri Zabıta Şube Müdürlükleriyle beraber; yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle alınması gereken tedbirlerle ilgili bir toplantı düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Burak Küçük’ün Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürü İsmail Usanmaz, Karaköprü Zabıta Şube Müdürü Mahmut Mat ve Eyyübiye Belediyesi Zabıta Birim Sorumlusu Halit Ateş katıldı.

 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığında gerçekleşen toplantıda; Kurban Bayramı öncesi ve yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle kent genelinde alınması gereken tedbirler konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Burak Küçük, “Okul kantinleri ve okulların çevresinde bulunan bakkallarda sürekli kontroller yapılacak. Öğrencilerin sağlığını bozacak gıda maddelerinin satışına izin verilmeyecek. Kantinlerde ve bakkallarda günü geçmiş bozuk gıda maddesi ile sağlık bakanlığının yasakladığı ürünleri satanlar hakkında da yasal işlem yapacağız” dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ABD’nin YPG’ye verdiği zırhlı araçlarda hülle yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com