Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da yılın ilk pamuğu satıldı

Şanlıurfa Ticaret Borsası’nda yılın ilk pamuğu 3,5 (3 lira 50 kuruş) TL’den işlem gördü. İlk pamuk üreticisi altınla ödüllendirildi.

Şanlıurfa'da yılın ilk pamuğu satıldı
Şanlıurfa'da yılın ilk pamuğu satıldı

Şanlıurfa Merkez Kepirli Köyü’nden yılın ilk pamuğunu üreten İbrahim Ovalı isimli çiftçi Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Meclis Başkan Yardımcısı Halil Alkan ve Meclis Üyesi Cemal Yıldız tarafından altın ile ödüllendirildi.

Burada bir konuşma yapan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, pamuğun ülkemiz açısından çok önemli ve stratejik bir ürün olduğunu söyledi.

Şanlıurfa’nın da Türkiye pamuğunun %41’lik bir bölümünü karşıladığını aktaran Başkan Kaya, Şanlıurfa pamuğunun kalite bakımından Ege pamuğuyla eşdeğer olduğunu belirtti. Kirlilikten dolayı pamuk kalitesinin düştüğünü ifade eden Kaya; “Şanlıurfa pamuğunda kaliteyi ön plana çıkarmak istiyoruz. Pamuktaki tek sorunumuz kirlilik, kanunen yasak olmasına rağmen çiftçimiz hala naylon çuvallarda pamuk topluyor. Bu da pamuğumuzun kalitesini düşürüyor.” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Şanlıurfa Merkez Kepirli Köyü’nden yılın ilk pamuğunu üreten İbrahim Ovalı isimli çiftçi pamuğu; 3,5 (3 lira 50 kuruş) TL’den, Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı ve Baraj Pamuk Sahibi Halil Alkan’a sattı. İbrahim Ovalı isimli çiftçi Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Meclis Başkan Yardımcısı Halil Alkan ve Meclis Üyesi Cemal Yıldız tarafından altın ile ödüllendirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu