Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa'da yılın ilk pamuğu satıldı

Şanlıurfa'da yılın ilk pamuğu satıldı

Şanlıurfa Ticaret Borsası’nda yılın ilk pamuğu 3,5 (3 lira 50 kuruş) TL’den işlem gördü. İlk pamuk üreticisi altınla ödüllendirildi.

Giriş Tarihi: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 14:21
Şanlıurfa'da yılın ilk pamuğu satıldı

Şanlıurfa Merkez Kepirli Köyü’nden yılın ilk pamuğunu üreten İbrahim Ovalı isimli çiftçi Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Meclis Başkan Yardımcısı Halil Alkan ve Meclis Üyesi Cemal Yıldız tarafından altın ile ödüllendirildi.

Burada bir konuşma yapan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, pamuğun ülkemiz açısından çok önemli ve stratejik bir ürün olduğunu söyledi.

Şanlıurfa’nın da Türkiye pamuğunun %41’lik bir bölümünü karşıladığını aktaran Başkan Kaya, Şanlıurfa pamuğunun kalite bakımından Ege pamuğuyla eşdeğer olduğunu belirtti. Kirlilikten dolayı pamuk kalitesinin düştüğünü ifade eden Kaya; “Şanlıurfa pamuğunda kaliteyi ön plana çıkarmak istiyoruz. Pamuktaki tek sorunumuz kirlilik, kanunen yasak olmasına rağmen çiftçimiz hala naylon çuvallarda pamuk topluyor. Bu da pamuğumuzun kalitesini düşürüyor.” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Şanlıurfa Merkez Kepirli Köyü’nden yılın ilk pamuğunu üreten İbrahim Ovalı isimli çiftçi pamuğu; 3,5 (3 lira 50 kuruş) TL’den, Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı ve Baraj Pamuk Sahibi Halil Alkan’a sattı. İbrahim Ovalı isimli çiftçi Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Meclis Başkan Yardımcısı Halil Alkan ve Meclis Üyesi Cemal Yıldız tarafından altın ile ödüllendirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com