Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Şanlıurfa’da yeşillendirme çalışmaları

Şanlıurfa’da yeşillendirme çalışmaları

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yaptığı yeşillendirme çalışması kapsamında çeşitli türlere ait 224 yeni bitki ekimi gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2014 Cumartesi 13:47
Şanlıurfa’da yeşillendirme çalışmaları


Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Yenişehir Mahallesi 236’ncı Sokaktaki park alanında ağaçlandırma çalışmasına başladı. Ekipler, ilk olarak içi çürüdüğü için yıkılma tehlikesi bulunan “okaliptüs” türü bir ağacı kesti ve ardından yeni bitkilerin ekilmesi için kazma işlemi yaptı.

Kazma işleminin tamamlanmasının ardından ekipler, insana zarar vermeyen dikenli çit bitkileriyle alanı çevreleyerek, parka yakın kurulan salı pazarının yeni dikilen bitkilere zarar vermemesini amaçladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çalışma sonunda park alanına değişik türlere ait 224 yeni bitkinin ekimini gerçekleştirdi.

İçi çürüdüğü için devrilme tehlikesi geçiren bir ağacın kesildiğini ve yerine yenilerinin ekildiğini ifade eden Yenişehir Mahallesi Muhtarı Ramazan Sağır, şunları söyledi:

“Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, peyzaj çalışması için yanımıza geldiler. Gereken ağaçların budama işlerini gerçekleştirdi. Burada tehlike arz eden bir ağaç olduğu söylendi ve tehlikeye arz eden ağaç kesildi. Bir ağaç gitti ama buraya yenileri ekildi.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com