Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Şanlıurfa’da Yerel Medya

Şanlıurfa’da Yerel Medya

Ankara’da Şanlıurfa'nın Platformu'nun düzenlediği "Şanlıurfa'da Yerel Medya " konulu toplantının konuğuKanalurfa'nın sahibi İbrahim Toru oldu.

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2013 Salı 17:25
Şanlıurfa’da Yerel Medya

Toplantının açılış konuşmasını yapan Habip Çadırcı; “Şanlıurfa Platformu olarak bizi diğer STK’lardan ayıran en büyük özellik fikir kulübü gibi çalışmalar yapmamızdır. Konusunda uzman kişileri davet ederek Urfa'nın sorunları tartışılıyor sorunlara, çözüm önerileri getiriliyor, tespitler yapılıyor, bu tespitler ilgililere,yetkililere,siyasilere ve kamuoyuna duyuruluyor. Ayrıca milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız davet edilerek Urfa ile ilgili gelişmeler hakkında fikir ve bilgi alışverişi yapılmaktadır.” dedi

Şanlıurfa Platformu Başkanı Habip Çadırcı'dan sonra söz alan İbrahimToruise, fakirlikten Türkiye'nin en büyük 5 büyük oyuncak toptancısından biri konumuna geldiğini, ayrıca Urfa City AVM'nin sahibi olduğunu anlattı. Kurduğu Kanalurfa'nınbölgede en çok seyredilen televizyon olduğu ifade eden Toru daha sonra Şanlıurfa'daki yerel medyanın mevcut durumunu, medya ile ilgili sorunları  kendi düşüncesine göre çözüm önerilerini anlattı.
Toru, şöyle devam etti:“Şanlıurfa sorunlarıyla ilgili toplum olarak  direnme yok, toplu ses çıkarmalıyız. Kişilerin değil genelin menfaatini düşünmeliyiz.
3 şeyin duygusallığı yoktur; Siyaset, futbol, ticaret…
Urfa halkı olarak en büyük eksiklerimiz; Vizyon, misyon, enaniyet...
Kanalurfarayting izlemede Türkiye'de 45. Sırada, Güneydoğu’da ise en çok izlenen kanaldır...
Urfa'da sorunları dile getirecek, gerçek anlamda tenkit edecek STK’lar bulunmamaktadır.”
Konuşması bittikten sonra Şanlıurfa Platformu üyeleri, konu ile ilgili çeşitli sorular yönelttiler, çözüm önerileri sundular.

Tüm sorulara içtenlikle cevap veren Toru,Şanlıurfa Platformu'yla beraber Şanlıurfa ile ilgili her türlü etkinlikte işbirliği yapabileceklerini ifade etti.
İbrahim Toru, Şanlıurfa Platformu’nun kısa süre önce kurulmasına rağmen yaptığı etkinliklerin başta Şanlıurfa ve Türkiye'de ses getirdiğini sözlerine ekledi.

Reşat Kuşcuoğlu / Ankara

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com