Reklamı Geç
Advert
Advert

Şanlıurfa'da yeni yollar yapılıyor

Şanlıurfa merkez Ahmet Yesevi Mahallesi'nde yol stabilize çalışmaları sürdürülürken, Devteşti Mahallesi'nde ise yeni yollar açılıyor.

Şanlıurfa'da yeni yollar yapılıyor
Şanlıurfa'da yeni yollar yapılıyor

 İmar planına göre yol olarak belirlenmiş alanlarda ŞUSKİ Genel Müdürlüğü’nce tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından yolların stabilize işlemleri yapılıyor. Yeni açılan yollarda ise altyapı çalışmaları için uygun zemin hazırlanırken, öncelikle toprak zeminde çalışma başlatılıyor.  Yolların stabilize çalışmaları için toprak zeminin hazırlanmasının ardından, alan kaya parçaları ile dolduruluyor ve ardından dozerlerle dolgu malzemesi araç trafiğine uygun olacak şekilde sıkıştırılıyor.

Haliliye Belediyesi altyapısı tamamlanan mahallelerde yol açma çalışmalarına devam edecek.  Yeni yollar bulundukları mahallelerin trafik ağını genişletecek.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol açılan yeni yollar için, altyapı çalışmalarının ardından kısa sürede yol yapım çalışmalarını başlattıklarını, bu çalışmaların aralıksız olarak devam edeceğini belirterek: “Yeni yollar Haliliye’nin trafik akışı için çok büyük önem arz ediyor. Merkez ve çevre mahallelerimiz arasında ulaşımın sağlanması adına yol çalışmalarındaki, devamlılığı ve hızı önemsiyoruz.” dedi.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otopark Sorununa Kalıcı Çözüm
Otopark Sorununa Kalıcı Çözüm
Urfa'da 23 Nisan'ı ranta çevirdiler iddiası
Urfa'da 23 Nisan'ı ranta çevirdiler iddiası