Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa'da yeni evleneceklerin yüzü gülüyor

Şanlıurfa'da yeni evleneceklerin yüzü gülüyor

Altın fiyatlarının düşük olması altın alacakların ve evlenecek çiftlerin yüzünü güldürdü.

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2014 Salı 16:14
Şanlıurfa'da yeni evleneceklerin yüzü gülüyor

 Son 4 yılın en düşük fiyatlarına gerileyen altın fiyatları, evlenmek isteyen çiftleri sevindirdi. Altın fiyatlarının düşmesi piyasayı daha da canlandırdı. Kuyumcu esnafı, hiç beklemedikleri bir düşüşle karşılaştıklarını, buna rağmen piyasanın canlı olduğunu belirttiler.

Altın fiyatlarının, son 4yılın en düşük fiyatına gerilediğini belirten kuyumcu esnafından İbrahim Türkmenoğlu, “Altın fiyatlarının düşük olması nedeniyle altına yoğun bir talep var. Altının düşmesi piyasaları canlandırdı, altın satışları arttı. Elimizde olan altınları, olabildiğince müşteriye sunma çabası içersindeyiz. Altın düştüğünde satışlar çoğalıyor, artışa geçtiği zaman yatırım yapan kişi satmaya başlıyor ve bu ona kar sağlıyor. İleriye dönük düşünülürse yatırım yapmak mantıklıdır bu fiyatlarla. Altının yükseliş miktarına belli bir yüzdelik rakam veremeyiz muhakkak. Bunun belirli bir sınırı yoktur, bir gün içersinde beklenmedik bir şekilde düşüş veya yükseliş gösterebiliyor, dünya piyasasına bağlıdır.” dedi.

Altın fiyatlarının düşüş sebebini yurt dışındaki borsalara bağlayan Halit Alkan, “Altının düşüş veya yükselişi yurt dışında çıkan savaşlarla da endekslidir. Gerek petrol gerekse döviz fiyatları, altın fiyatlarını etkilemektedir. Bunun yanı sıra dolar değerinin yükselmesi, altın fiyatlarının düşmesindeki en büyük etkendir” ifadelerinde bulundu.  (Sedat Kuşulay - İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Tarlaları gasp edilen çiftçiler Ankara’dan eli boş döndüler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com