Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da Yazarlarımızı Tanıyalım Sempozyumu Yapıldı

Şanlıurfa Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Haliliye Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin ve Tiryakizade Okuma Kulübünün katkılarıyla hazırlanan ‘’Yazarlarımızı Tanıyalım’’ Sempozyumu yapıldı

Şanlıurfa'da Yazarlarımızı Tanıyalım Sempozyumu Yapıldı
Şanlıurfa'da Yazarlarımızı Tanıyalım Sempozyumu Yapıldı admin


.
Türk Edebiyatına unutulmaz eserler bırakan yazar ve şairlerin hayatlarının ve eserlerinin anlatıldığı sempozyum katılımcılardan olumlu tepkiler aldı.
Sempozyum süresince Şanlıurfa Anadolu Lisesi Aliye İzetbegoviç, ÇEAŞ Anadolu Lisesi Mehmet Akif Ersoy, Şanlıurfa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek, Şanlıurfa Sosyal Bilimler Lisesi Cemil Meriç, TES-İŞ Anadolu Lisesi İskender Pala, ve GAP Kız Anadolu Lisesi Ahmet Hamdi Tanpınar’ın hayatlarını anlatarak katılımcılara tanıtımlarını yaptılar. 
Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Hayatının anlatıldığı son günde öğrencilerimizin hazırlamış olduğu, canlı müzik ve slayt gösterili Şanlıurfa tanıtımı katılımcılar tarafından büyük gördü.
Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Haliliye İlçe milli Eğitim Şube Müdürü Lütfü Özçınar, Prof. Dr. Ekrem Bektaş, Tiryakizade Okuma Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Kök, Öğretmen ve Öğrencilerin katıldığı program, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’nın sempozyuma katkıda bulunan ve emeği geçenlere katılım belgelerini takdiminden sonra son buldu.
Program sonrası 3 gün süren sempozyumda yazarların hayatlarını tanıtan okulların öğretmen ve öğrencileri Tiryakizade  Okuma Kulübünün misafirleri olarak Eskişehir'e gittiler.

 

Yazarlarımızı Tanıyalım Sempozyumu Yazarlarımızı Tanıyalım Yazarlarımız
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik