Advert
Advert
Advert

İlçe Belediyeleri haşere mücadelesi

Şanlıurfa'da yaz aylarının yaklaşmasıyla ilçe belediyeleri de hazırlıklarını hızlandırdı. Şanlıurfa merkez ilçe beledisi Eyyübiye BelediyesiTemizlik İşleri Müdürlüğü,36 personel ve 9 temizlik aracı ile birlikte ilçeye bağlı mahallelerde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

İlçe Belediyeleri haşere mücadelesi
İlçe Belediyeleri haşere mücadelesi


Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, haşerelerle mücadelenin en önemli evresi olan larva döneminde çalışmalarını sürdürerek, vatandaşların yaz aylarında rahat yaşam koşullarına ulaşmasını hedefliyor. Vektörle mücadele kapsamında geçtiğimiz yıl gösterdiği başarılı çalışmayla vatandaşların takdirini toplayan ekipler, bu yıl da kolları erken sıvadı. Haşereyle mücadelede en önemli evre olan larva döneminde haşerelerin üremelerinin önüne geçmeyi hedefleyen ekiplerin çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ilaçlama ekibi, evleri, mağaraları, ahırları ve işyerlerini haşerelere karşı ilaçlıyor.

Sezon boyunca ilçe genelinde haşerelere karşı mücadele ederek, Eyyübiye'deki vatandaşlara huzurlu bir yaz dönemi yaşatan Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri ilaçlama ekibi, kış döneminde de genel ilaçlamanın yanı sıra ev ve işyerlerinde bulunan haşereler için ilaçlama servisi gerçekleştiriyor. Ekipler, talepte bulunan vatandaşların ev ve işyerlerine ilaçlama yapıp, fare, böcek, sivrisinek ve karasinek gibi tüm haşerelerden arındırarak huzur dolu bir ortam sağlıyor.

İlaçlama ekiplerinin her gün düzenli bir şekilde ilçe genelindeki çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, “Yaz aylarını sineksiz bir şekilde geçirebilmemiz için kış ve bahar aylarında yapılan ilaçlama çalışmaları büyük önem taşıyor.  İlaçlama çalışmalarımız Şubat ayının 1’inci gününden itibaren ilçemizin mahallelerinde başlamıştır. Bütün mahallelerimiz fare, böcek, sivrisinek ve karasinek gibi tüm haşerelerden arındırarak huzur dolu bir ortam sağlamaya çalışıyoruz. 36 personel, 9 araçla ilçemizdeki mahallelerde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu dönemlerde sineklerin üremelerini önlemek için çalışmalarına devam ediyor. Diğer yandan talep eden vatandaşlarımızın evlerine ve işyerlerine de ilaçlama hizmeti sunuyoruz” açıklamasını yaparken yapılan ilaçlama çalışmalarından memnun olduğu ifade eden vatandaşlar ise ‘’Eyyübiye Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Evlerimiz ilaçlanıyor. Eyyübiye Belediyesinin temizlik işlerine teşekkür ederiz. Böceklerden, sineklerden kurtuluyoruz. Çalışmalardan son derece memnunuz.” İfadelerini kullandılar.

Eyyübiye Belediyesi Eyyübiye Belediye haşere ilaçlama Şanlıurfa urfa haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı