Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da Yağışlar bugünde etkisini sürdürecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göreTürkiye genelinin parçalı bulutlu, Doğu Anadolu'nun güney ve doğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Artvin, Tunceli, Şanlıurfa ve Adıyaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Şanlıurfa'da Yağışlar bugünde etkisini sürdürecek
Şanlıurfa'da Yağışlar bugünde etkisini sürdürecek

 

Meteorolojiden yapılan açıklamada, Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde 4 ila 6 derece artacağı tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, Göller Yöresi ve Doğu Anadolu bölgesinde yer yer pus hadisesi bekleniyor.

Rüzgârın Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Kuzey Ege Kıyıları ve Marmara'da kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

Bölgelerde hava:

Marmara: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin güney ve doğusunda yer yer pus bekleniyor.

Ege: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus bekleniyor.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Göller Yöresinde yer yer pus bekleniyor.

İç Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeybatı kesimlerinde yer yer pus bekleniyor.

Batı Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusu ile Tunceli çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, bölgenin kuzeydoğu kesimleri ile Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Şanlıurfa ve Adıyaman çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde hava nasıl olacak?

Şanlıurfa: çok bulutlu aralıklarla yağmmurlu 6/12

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 8/15

Ankara: Parçalı ve az bulutlu -1/14

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 9/21

Adana: Parçalı ve az bulutlu 9/22

Diyarbakır: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 6/11

Batman: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 8/12

Van: Çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu 3/9 (İLKHA)

Şanlıurfa yağışlar devam edecek meteoroloji Güneydoğu Anadolu Artvin Tunceli Adıyaman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret