Advert
Advert
Advert

ŞANLIURFADA WUSHU ATAĞI

25 Ocak itibarı ile Gap Arena kapalı spor salonunda Çinli Hoca Ye Zhen Nezaretinde Wushu chang quan, Dao shu, Gun shu ve jian shu kuzey sitilin'de eğitimler veriliyor.

ŞANLIURFADA WUSHU ATAĞI
ŞANLIURFADA WUSHU ATAĞI


Şanlıurfa'da Çin'li hocanın derslerine Şanlıurfa'nın yanı sıra, Diyarbakır, Batman, Mardin, Şirnak, Siirt, Hakkari ve Kahramanmaraş'tan gelen 5'er kişilik gruplar halinde sporculara verilen eğitim 10 gün sürüyor.
Şanlıurfa Wushu antrenörü Özcan Güngör , Çin'li hocamız Wushu fedarasyonun da milli takım antrenördür.  Şuanda bura da Şanlıurfa'nın yanı sıra, Diyarbakır, Batman, Mardin, Şirnak, Siirt, Hakkari ve Kahramanmaraş'tan gelen 5'er kişilik gruplar halinde sporculara Çinli hocamız eğitim veriyor. Yüzlerce binlerce sitili olan Wushu Branşının küzey sitili olan chang quan (uzun yumruk) Eğitiminin Ardından Güney sitili Nan quan (kısa yumruk) üç kutub sitili tai chi quan (içsel güç) Geleneksel ve Taklit sitillerinde'de wushu seminerleri yapılması planlanıyor. Seminerin Ardından Dünya şampiyonu Hüseyin DÜNDAR tarafından Wushu sanda (tam temaslı mücadele) sitilinde seminer verilecek. Bu programda desteklerinden dolayı Wushu Federasyonuna , Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız’a çok teşekkür ediyorum.Dedi
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, wushu spor dalı Şanlıurfa da yeni bir spor olmasına rağmen geçen sene büyük başarılar elde etti sporcularımız. Bu bize daha fazla çalışma azmi verdi. 10 gün sürecek Çinli hocamızın eğitimleri ile inşallah daha büyük başarılar elde edeceğiz. Hedefimiz Türkiye şampiyonası, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında iyi dereceler yapmak. Bu programda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!