Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da vergi haftası uyarı ile başladı

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, 25 Şubat-3 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası dolayısıyla Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkan Vekili Cemal Demir ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Şanlıurfa'da vergi haftası uyarı ile başladı
Şanlıurfa'da vergi haftası uyarı ile başladı

Bu yıl yirmi dördüncüsü kutlanacak olan Vergi Haftası kutlamalarına yönelik etkinlikler kapsamında ilk olarak Vali Celalettin Güvenç’i ziyaret eden heyet, kutlama programıyla ilgili Vali Güvenç’e bilgi verdi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Güvenç, Vergi Haftasının hayırlı ve uğurlu olması dileklerinde bulunarak özveriyle çalışan vergi dairesi personelini tebrik etti. Vergisini veren vatandaşlara da teşekkür eden Vali Güvenç: “Devletin hizmet yapabilmesi için vergi toplaması lazım. Devletimizin en önemli geliri vergidir. O yüzden vatandaşlarımızın vergide hassas davranması gerekir” dedi.

 

Son dönemde vergi teşkilatının teknolojiyi kullandığına dikkat çeken Vali Güvenç, bu doğrultuda denetimlerin daha etkin bir şekilde yapıldığını kaydederek: “Tüm vatandaşlara, mükelleflere, iş sahiplerine ricam; hiç kendileri de üzülmesinler, vergi dairesi çalışanlarımız da üzülmesin. Çünkü artık vergi ödemeden kaçak iş yapmak çok zorlaştı. Bu yeni düzende herkesin kaydını yaptırması, herkesin kayıtlı ekonomiye geçmesi gerekiyor. Türkiye’nin büyümesi için, gelişmesi için, alt yapı hizmetlerinin seri bir şekilde yapılması için; emeklimizin, çalışanımızın maaşını rahat alabilmesi için herkesin kazandığından vergi vermesi gerekiyor” dedi.

 

Vali Güvenç son olarak, önümüzdeki dönemin mükelleflerin çok daha fazla kazandığı bir dönem olması dileklerinde bulunarak; vergi haftasının hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

 

Vergi Dairesi Başkan Vekili Cemal Demir ise yaptığı açıklamada; kutlanan haftanın amacı ve kapsamı hakkında bilgiler vererek, kendilerini kabulünden dolayı Vali Celalettin Güvenç’e teşekkürlerini bildirdi.

Şanlıurfa vergi haftası Vergi Dairesi Başkan Vekili Cemal Demir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır