Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin Şanlıurfa’da Vakıflar Haftası Kutlandı VİDEO

Şanlıurfa’da Vakıflar Haftası Kutlandı VİDEO

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Vakıf Haftası dolayısıyla, Vakıflar Bölge Müdürü Müslüm Tüysüz ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Giriş Tarihi: 7 Mayıs 2013 Salı 13:53
Şanlıurfa’da Vakıflar Haftası Kutlandı VİDEO

Bu yıl tüm Türkiye’de “Vakıf Medeniyeti ve Şehir” temasıyla kutlanan hafta dolayısıyla Vali Güvenç’i ziyaret eden heyet, bölgede yapılan çalışmalar ve kutlama haftasıyla ilgili Vali Güvenç’e bilgi verdi.

Ziyaret sırasında Vakıf Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan Vali Celalettin Güvenç, Anadolu’da yaşayan medeniyetin bir anlamda Vakıf Medeniyeti olduğunu ifade etti. Şanlıurfa’nın da vakıflar bakımından zengin bir şehir olduğuna dikkat çeken Vali Güvenç; vakıf eserlerini, sivil toplumun da desteğiyle, restore edip ayağa kaldırmaya çalıştıklarını dile getirdi. Vakıf eserlerinin toplumun önemli zenginlikleri olduğunu kaydeden Vali Güvenç, “Bu eserleri vakfeden büyüklerimize rahmet diliyorum. Bu vakıf eserlerine sahip çıkan Vakıflar Genel Müdürlüğüne ve Bölge Müdürlüğüne; bu işe gönül veren tüm çalışanlarımıza tebriklerimi iletiyor, haftalarını içtenlikle kutluyorum” dedi.

Vakıflar Bölge Müdürü Müslüm Tüysüz ise, “Vakıflar hayatımızda o derece yer etmiştir ki ‘Vakıf Medeniyeti’ diye isimlendirilmiştir. Vakıflar; eğitim, sağlık, ekonomi, kültür ve çevre gibi hayatımızın her alanını kapsamaktadır. Vakıflar; tamamen gerçek sivil toplum kuruluşu olup halkla beraber, omuz omuza hayatın her alanında insanımıza hizmet vermiştir. Dün olduğu gibi bugün de restorasyon, sosyo-kültürel ve ekonomik çalışmalarımız aksamadan devam etmektedir. Vakıf Haftasının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Misafirleriyle makamda bir süre sohbet ettikten sonra Vali Celalettin Güvenç, misafirlerini uğurladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com