Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da üç molotofçu tutuklandı

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, kolluk kuvvetlerine taş, sopa ve molotof kokteylleri ile saldırı ve izinsiz gösteri olayları ile ilgili olarak gözaltına alınan, O.Y. , C.C. ve İ.R. şahısların tutuklandığını açıkladı.

Şanlıurfa'da üç molotofçu tutuklandı
Şanlıurfa'da üç molotofçu tutuklandı

Konuyla ilgili Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi; " ilimizde Suriye sınırında Kobani adıyla bilgilen bölgede, PKK / PYD terör örgütü ile İŞİD terör örgütü arasında üyeleri arısında yaşanan çatışmaları bahane ederek vatandaşlarımızın huzurunu bozmaya yönelik bölücü faaliyetlerde bulanan şahıslar ile etkin mücadele kapsamında İl merkezinde ve ilçelerimizde çeşitli denetlemeler, operasyonlar ve yol uygulamaları yapılmaktadır.
 
 
Suriye Ülkesi Kobani adıyla bilinen bölgede, PKK/PYD terör örgütü ile IŞİI) terör örgütü üyeleri arasında yaşanan silahlı çatışmaları bahane ederek, Ülkemize genelinde PKK/KCK Terör Örgütüne Müzahir Kitleler tarafından, basın yayın organları ve sosyal medya hesapları üzerinden yapılan çağrılar üzerine, 08.10.2014 günü akşam saatlerinde İlimiz Ahmet Yesevi Mahallesi Açıksu Caddesi üzerinde toplanan gruplar tarafından yolu çöp konteynırları, taşlar ve diğer malzemeler ile trafiğe kapatan ve Kamu Mallarına zarar veren, kolluk kuvvetlerine taş, sopa ve molotof kokteylleri ile saldırı ve izinsiz gösteri olayları ile ilgili olarak gözaltına alınan, O.Y. , C.C. ve İ.R. isimli şüpheliler, İl Emniyet Müdürlüğümüz görevlileri tarafından yapılan işlemlerin ardından, 09.10.2014 günü Adli Makamlara sevk edilmiş, adı geçen şahıslar İlimiz Adli Makamlarınca tutuklanarak Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevine teslim edilmiştir."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu