Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa’da turizm patlaması! Otellerde doluluk yüzde 70’e ulaştı

Turizm pastasından her geçen gün daha fazla pay alan Şanlıurfa’da, otellerdeki doluluk yüzde 70’e ulaştı.Böylece doluluk oranı geçen yıla oranla yüzde 20 artmış oldu.

Şanlıurfa’da turizm patlaması! Otellerde doluluk yüzde 70’e ulaştı
Şanlıurfa’da turizm patlaması! Otellerde doluluk yüzde 70’e ulaştı admin

2016 yılında kötü bir yıl geçiren Şanlıurfa’daki oteller, bu yılın ilk baharında yaşanan artıştan dolayı sevinçli…Turizm pastasından her geçen gün daha fazla pay alan Şanlıurfa’da, otellerdeki doluluk yüzde 70’e ulaştı.Böylece doluluk oranı geçen yıla oranla yüzde 20 artmış oldu.

İlkbahar hareketli geçiyor

Dedeman Oteli Genel Müdürü Ertugrul Er, Ruha Ajans’a yaptığı açıklamada, terör olayları nedeniyle kötü geçen bir yılı geride bıraktıklarını söyledi.2017 yılında işlerin biraz düzeldiğini belirten Er, otellerde konaklama sayılarının arttığını söyledi.Er,  “2017 yılında Ocak Şubat ayında otelimizdeki doluluk oranı yüzde 50 iken Nisan ve Mayıs aylarında doluluk oranı yüzde 70’e ulaştı.Bu bizim için çok önemli.Geçen yıla oranla baktığımız zaman da bu yıl yüzde 20’lik bir artış yaşandı” dedi.
 Dedeman Oteli Genel Müdürü Ertugrul Er, Haziran Temmuz,Ağustos aylarında bir düşüş beklediklerini sözlerine ekledi.

El Ruha Oteli Müdürü Sibel Okumuş ise, “Otelimizde doluluk oranı şimdi yüzde 70’e ulaştı.Bu artışın devam etmesini umuyoruz” dedi.

otellerdeki doluluk Şanlıurfa El Ruha Oteli Müdürü Sibel Okumuş Ertugrul Er kimdir Ertugrul Er Sibel Okumuş kimdir Sibel Okumuş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
KELAYNAK NACİ     2017-05-09 Eyi eyi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı