Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa’da Tekstil kenti kuruluyor-VİDEO

Şanlıurfa ve Diyarbakır illerini kapsayan Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Mart ayı Toplantısı, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in başkanlığında Şanlıurfa'da yapıldı.

Şanlıurfa’da Tekstil kenti kuruluyor-VİDEO
Şanlıurfa’da Tekstil kenti kuruluyor-VİDEO


Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç bir değerlendirme yaparak, Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın Mart ayı toplantısını yaptıklarını ve genel sekterin faaliyet programını değerlendirdiklerini söyledi. Önemli projeler üzerinde çalıştıklarını ifade eden Vali Güvenç, “Özellikle bir lojistik merkez kurulması, tekstil kentin kurulması ve İşgem Bursa Van örneklerin de olduğu gibi, önemli konular önümüze geldi. Bunun dışında da diğer projelerin de takibinin aynı sıklıkla yapılması, fuarlar ve turizm potansiyeliyle ilgili de yeni bir takım açılımlar yapılması gündeme geldi.  Bir sonraki toplantımızda da TÜBİTAK, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, KOSGEB ve Kalkınma Ajansımızdan verilen desteklerin daha derli toplu hazırlanarak Ticaret Odası üyelerine ve diğer işadamlarına sunulmasına karar verildi” diyerek konuşmasını sürdürdü.

Vali Güvenç, 2011 yılında ajans tarafından Ekonomik Mali Destek Programından 33’ü Şanlıurfa, 31’i Diyarbakır olmak üzere 64 projeye 13 milyon TL destek sağladıklarını kaydederek, “Eş finansmanının da 15 Milyon TL olduğu; toplam 27 – 28 milyonluk sinerjinin orada oluşturuldu, Turizm alt yapısı için kar amacı gütmeyen kurumlara 15 projeye 6 milyon 200 bin TL destek verdiğimiz görüldü. Toplam 2011 yılında sağladığımız maddi kaynağın 22 milyon 295 bin TL olduğu ve bunların takibi için gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususlarına dikkat çektik” şeklinde konuştu.
Vali Güvenç başkanlığında yapılan toplantıda; yapılan yarışma sınavı sonucu başarılı olan 3 destek personelinin Ajansta istihdam edilmesine; 2011 Yılı Ajans Faaliyet Raporu'nun kabulüne ve kamuoyuna açıklanmasına karar verildi.
Ajansın 2012 yılında uygulayacağı Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı ile Teknik Destek Programının başvuru, değerlendirme ve uygulama esas ve usulleri belirlendi.
Ajansı tarafından 2010 ve 2011 yıllarında yürütülen Mali Destek Programları kapsamında uygulaması devam eden projeler ile ilgili İzleme ve Değerlendirme Birimi'nce hazırlanan Program İlerleme Raporları Yönetim Kurulu'na sunuldu.
Ajans tarafından 2014-2023 yıllarını kapsayacak olan Onuncu Kalkınma Planı (OKP) ile buna uygun hazırlanacak TRC2 Bölge Planı'nın alt yapısını oluşturacak analiz yapma ve strateji belirleme çalışmaları çerçevesinde 2012 yılı içerisinde yapılması öngörülen faaliyetler konusunda Yönetim Kurulu'na bilgi verildi.
Ajans tarafından yaptırılan Şanlıurfa Lojistik Merkezi/Kara Limanı Fizibilite Çalışması ile Diyarbakır'da yapılması planlanan Lojistik Merkezi/Kara Limanı Fizibilite Çalışması konusunda Yönetim Kurulu'na sunum yapıldı.
Ayrıca, Ajans tarafından 2013 yılında uygulanması planlanan Güdümlü Proje Önerileri Yönetim Kurulu'na sunuldu ve Kurul tarafından tartışıldı.

Öte yandan toplantıya Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sektereri İlhan Karakoyun, Ceylanpınar Kaymakamı İlker Özerk Özcan, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Şanlıurfa’da Tekstil kenti kuruluyor ile balikligol_com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın