Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa’da Tarım Sorunları Konuşuldu

Şanlıurfa’da Tarım Sorunları Konuşuldu

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda Şanlıurfa’da tarımsal ürün planlamasının sağlanması, etkin ve yönlendirici tarımsal destekleme uygulamaları ve doğal kaynakların korunarak sürdürülebilir tarımın yapılması gibi konular masaya yatırıldı.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2013 Cuma 23:00
Şanlıurfa’da Tarım Sorunları Konuşuldu


Ziraat Mühendisleri Odası ŞanlıurfaŞube Başkanı Yrd.Doç.Dr. Ali Rıza Öztürkmen ve Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkerim Dörtkardeş, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanvekili İ. Halil Peltek ile ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Uludağ’ı ziyaret ederek Şanlıurfa'da tarım ve tarıma dayalı sanayinin geliştirilmesi için atılacak adımlar noktasında bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.Şanlıurfa’da tarım ve tarıma dayalı sanayinin geliştirilmesi için çeşitli fikir alışverişinde bulundu.
Şanlıurfa tarımın sorunlarını masaya yatırıp, çözüm önerileri üzerinde karşılıklı fikir alışverişinde bulunan heyet, sektörünün gelişmesi konusunda yapılması gereken çalışmaların gözden geçirildiğini belirterek bölgenin ekonomik yapısının tarım sektörüne bağlı olduğunuayrıcatarım sektöründe gelişen teknolojiyle birlikte modern tarım uygulamalarıyla üretim ve kar marjının yükseltilebileceğine vurgu yaptı.
Gerçekleşen toplantının ardından Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Başkanı Yrd.Doç.Dr. Ali Rıza Öztürkmen, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanvekili İ. Halil Peltek ile ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Uludağ’a, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanvekili İ. Halil Peltek ise Yrd.Doç.Dr. Ali Rıza Öztürkmen birer plaket takdim etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da Helal gıda konferansı düzenlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com