Reklamı Geç
Advert
Advert

Şanlıurfa’da Tarım Sorunları Konuşuldu

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda Şanlıurfa’da tarımsal ürün planlamasının sağlanması, etkin ve yönlendirici tarımsal destekleme uygulamaları ve doğal kaynakların korunarak sürdürülebilir tarımın yapılması gibi konular masaya yatırıldı.

Şanlıurfa’da Tarım Sorunları Konuşuldu
Şanlıurfa’da Tarım Sorunları Konuşuldu


Ziraat Mühendisleri Odası ŞanlıurfaŞube Başkanı Yrd.Doç.Dr. Ali Rıza Öztürkmen ve Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkerim Dörtkardeş, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanvekili İ. Halil Peltek ile ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Uludağ’ı ziyaret ederek Şanlıurfa'da tarım ve tarıma dayalı sanayinin geliştirilmesi için atılacak adımlar noktasında bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.Şanlıurfa’da tarım ve tarıma dayalı sanayinin geliştirilmesi için çeşitli fikir alışverişinde bulundu.
Şanlıurfa tarımın sorunlarını masaya yatırıp, çözüm önerileri üzerinde karşılıklı fikir alışverişinde bulunan heyet, sektörünün gelişmesi konusunda yapılması gereken çalışmaların gözden geçirildiğini belirterek bölgenin ekonomik yapısının tarım sektörüne bağlı olduğunuayrıcatarım sektöründe gelişen teknolojiyle birlikte modern tarım uygulamalarıyla üretim ve kar marjının yükseltilebileceğine vurgu yaptı.
Gerçekleşen toplantının ardından Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Başkanı Yrd.Doç.Dr. Ali Rıza Öztürkmen, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanvekili İ. Halil Peltek ile ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Uludağ’a, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanvekili İ. Halil Peltek ise Yrd.Doç.Dr. Ali Rıza Öztürkmen birer plaket takdim etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üç Aylar başlıyor! Regaip Kandili hangi gün?
Üç Aylar başlıyor! Regaip Kandili hangi gün?
Şanlıurfa’da  Kütüphaneler Haftası Başladı
Şanlıurfa’da Kütüphaneler Haftası Başladı