Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa'da tarım masaya yatırıldı

Şanlıurfa'da tarım masaya yatırıldı

Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO), Şanlıurfa'da düzenlediği üçüncü bölge toplantısında bölgedeki tarım sorunlarını ve çözüm önerilerini masaya yatırıldı.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2015 Cumartesi 23:03
Şanlıurfa'da tarım masaya yatırıldı

Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO), 2 gün süren beklenen üçüncü Bölge Toplantısını Şanlıurfa’da gerçekleştirdi. 12 temsilci ve 10 şube başkanının hazır bulunduğu toplantı ZMO Şanlıurfa Şubesinde gerçekleştirildi. Toplantıya ZMO Genel Başkanı Özden Güngör de katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan ZMO Şanlıurfa Şube Başkanı Ali Rıza Öztürkmen, bu yıl gerçekleştirdikleri üçüncü bölge toplantısında bölgedeki tarım sorunlarını ve çözüm önerilerini masaya yatırdıklarını söyledi.

Gelecekte en büyük sorunun yeteri kadar beslenememe ve yoksulluk olacağını belirten Öztürkmen, yen Türkiye'nin tarımda bir atak yapması gerektiğini söyledi.

Toplantıda bölgedeki illerin tarımsal sorunlarını ele alacaklarını ifade eden Göngür ise "Son günlerde Türkiye’nin tarımıyla ilgili politikaları masaya yatıracağız. Basında çokça yer alan topraklarımızın korunması, GDO'lu mısır ve soya fasulyesi ürünlerinin Türkiye'ye girişi, havamızın, suyumuzun korunup korunmaması gibi konuları da değerlendireceğiz" dedi.

Program yapılan sunumlarla devam etti.  (Ramazan Casuk/Mustafa Gül –İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Tarlaları gasp edilen çiftçiler Ankara’dan eli boş döndüler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com