Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Şanlıurfa’da tablet bilgisayar zamanı

Şanlıurfa’da tablet bilgisayar zamanı

FATİH Projesi ile Şanlıurfa'da alt yapısı tamamlanan 70 Ortaöğretim kurumunda "Etkileşimli Tahta" kurulumu tamamlanırken, öğrencilere gönderilen 18 bin 244 adet tabletlerin dağıtımı törenle yapıldı.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2014 Çarşamba 18:06
Şanlıurfa’da tablet bilgisayar zamanı

Eyyübiye Kız İmam Hatip Lisesi ile Abdülkadir Göncü Anadolu Liselerinde düzenlenen törene Vali Yardımcısı Cengizhan Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Eyyübiye Kaymakamı Oktay Kaya, Haliliye Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Özel, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Ayhan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Alay Eğitimde Fatih Projesi kapsamında Eyyübiye Kız İmam Hatip Lisesi ile Abdülkadir Göncü Anadolu Lisesi öğrencilerine tabletlerini dağıttı.

Tablet bilgisayarların dağıtım töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci “İlimizde bir yandan güzel modern okullar ve binalar yaparken bir yandan da bilim ve teknolojiyi en üst düzeyde kullanmak için önemli projeler yürütüyoruz. Fatih Projesi dünya ölçeğinde çok önemli ve büyük bir projedir. Bunu kademeli bir şekilde bütün okullarımızda gerçekleştiriyoruz. Her yıl 9.sınıflara bu uygulamayı gerçekleştirerek kademeli bir şekilde bütün öğrencilerimize bunu yaygınlaştırmayı hedefliyoruz dedi.

Eğitimde FATİH (Farkındalıkları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) Projesi ile Şanlıurfa'da 70 adet ortaöğretim okulunda "Etkileşimli Tahta" kurulumları tamamlanırken, proje kapsamında okullara çok fonksiyonlu yazıcı ve doküman kameraların teslim edildiği bildirildi.

 

FATİH Projesi’ni, “Eğitimde teknolojiyi yakalamak adına önemli bir fırsat eşitliği” olarak gördüğünü dile getiren Vali Yardımcısı Cengizhan Yılmaz ise konuşmasına şöyle devam etti: “Ülkelerin gelişmişlik düzeylerini bilim, teknik ve eğitimin belirlediğini ve Günümüzde tarihin her döneminin de ağırlığını hissettiren bilginin günümüzde çok daha güçlü hale geldiğini görmekteyiz. Devletimizin pek çok konuda sağlamış olduğu ilerlemelere paralel olarak sınıflara bu teknolojik imkânların girmesi öğretmen ve öğrencilerimiz  açısından son derece önemlidir dedi.

Altyapı kurulumu tamamlanan 70 okulun öğretmen ve öğrencilerinin de 2014 yılı eğitim öğretim yılı sonuna kadar tablet bilgisayarlarına kavuşacakları bildirildi.

YORUMLAR
  • yorum2015-06-03 09:54:02şüheyda yakut

    ş.urfa eyyübiye Anadolu kız lisesine ne zaman tabletler dağıtılacak

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘BAŞARININ YOLLARI’ SÖYLEŞİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com