Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da Suriyelilere un ve battaniye yardımı

Yardım Eli Derneği, Şanlıurfa’daki Suriyeli ailelere dağıtılmak üzere bir tır un ve battaniye yardımında bulundu.

Şanlıurfa'da Suriyelilere un ve battaniye yardımı
Şanlıurfa'da Suriyelilere un ve battaniye yardımı


Yardım Eli Derneği tarafından Şanlıurfa’da bulunan Suriyeli ailelere dağıtılmak üzere Şanlıurfa İnsani Yardım Platformuna bir tır un ve battaniye yardımında bulundu. Gelen yardım tırında 22 ton un ve battaniye bulunuyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Yardım Eli Derneği Şanlıurfa Temsilcisi Serpil İpekçi,  “İlimizde bulunan Suriyeli kardeşlerimize dağıtılmak üzere Yardım Eli Derneğinden bugün bir tır dolusu yardım geldi. Yardım tırımızda 22 ton un ve battaniye bulunuyor. Bu yardımı Allah’ın izni ile Sivil Toplum Kuruluşları ve İnsani Yardım Platformu ile birlikte ilimizde bulunan Suriyeli kardeşlerimize dağıtacağız” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa’daki sığınmacılara yapılan yardımlar hakkında bilgi veren İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem,  “Suriye’deki iç savaştan dolayı göç eden bir milyon 650 bin mazlum kardeşimizden, 4 kişiden biri Şanlıurfa’da. Kentimizde 489 bin misafirimiz var. Dışarıya baktığımız zaman yardımların yüzde 10’u ancak Şanlıurfa’ya geliyor.” diyerek sivil toplum kuruluşları ve hayırseverlerin bu konuda daha duyarlı olmalarını istedi. (Sedat Kuşulay-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kara     2015-01-03 Bu zor kış günlerinde yardım yapanlardan yardımı ulaştıranlardan Allah razı olsun Bu kardeşlerimize giyecek ayakkabı süt gıda maddeleri gibi konularda da yardımların yapılmasını temenni ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı