Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'da Suriyelilere un ve battaniye yardımı

Şanlıurfa'da Suriyelilere un ve battaniye yardımı

Yardım Eli Derneği, Şanlıurfa’daki Suriyeli ailelere dağıtılmak üzere bir tır un ve battaniye yardımında bulundu.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2015 Cuma 18:54
Şanlıurfa'da Suriyelilere un ve battaniye yardımı


Yardım Eli Derneği tarafından Şanlıurfa’da bulunan Suriyeli ailelere dağıtılmak üzere Şanlıurfa İnsani Yardım Platformuna bir tır un ve battaniye yardımında bulundu. Gelen yardım tırında 22 ton un ve battaniye bulunuyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Yardım Eli Derneği Şanlıurfa Temsilcisi Serpil İpekçi,  “İlimizde bulunan Suriyeli kardeşlerimize dağıtılmak üzere Yardım Eli Derneğinden bugün bir tır dolusu yardım geldi. Yardım tırımızda 22 ton un ve battaniye bulunuyor. Bu yardımı Allah’ın izni ile Sivil Toplum Kuruluşları ve İnsani Yardım Platformu ile birlikte ilimizde bulunan Suriyeli kardeşlerimize dağıtacağız” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa’daki sığınmacılara yapılan yardımlar hakkında bilgi veren İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem,  “Suriye’deki iç savaştan dolayı göç eden bir milyon 650 bin mazlum kardeşimizden, 4 kişiden biri Şanlıurfa’da. Kentimizde 489 bin misafirimiz var. Dışarıya baktığımız zaman yardımların yüzde 10’u ancak Şanlıurfa’ya geliyor.” diyerek sivil toplum kuruluşları ve hayırseverlerin bu konuda daha duyarlı olmalarını istedi. (Sedat Kuşulay-İLKHA)

YORUMLAR
  • yorum2015-01-03 05:25:18Kara

    Bu zor kış günlerinde yardım yapanlardan yardımı ulaştıranlardan Allah razı olsun Bu kardeşlerimize giyecek ayakkabı süt gıda maddeleri gibi konularda da yardımların yapılmasını temenni ederim

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da silahlı kavga:3 ölü, 4 yaralı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com