Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem ŞANLIURFA'DA SOBA ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT!

ŞANLIURFA'DA SOBA ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT!

Kış aylarının gelmesiyle birlikte sobalardan dolayı oluşabilecek karbon monoksit zehirlenmesine karşı vatandaşlar uyarıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi yaptığı uyarıda, " Kömür ve farklı türde sobalar kullanan vatandaşların dikkatli olsunlar" dedi.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2015 Çarşamba 16:23
ŞANLIURFA'DA SOBA ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait İtfaiye Daire Başkanlığını gezen Başkan Nihat Çiftçi, mevcutta kullanılan araç gereçlerini inceleyerek itfaiye erleriyle sohbet etti.

Burada bir açıklama yapan Başkan Nihat Çiftçi, "Toplumun zor durumda kaldığı Belki de bir can kurtarma noktasında İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin ulaşması o tehlikeyi bertaraf etmesi, yangını söndürmesi, insanları kurtarması çok önemli bir konu. Her zaman ihtiyaç duyulan bir durum değil ama ihtiyaç duyulduğunda dünyaları verseniz bile o yardımın karşılığını veremeseniz. Bütün İtfaiye ekipleri arkadaşlarımıza söylemek istiyorum ki ; İşiniz kolay değil, her zaman hazırlıklı olmalıyız. Ekip ve araç gereçlerle müdahale sistemlerimiz tam donanımlı olmamız gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde aldığımız 2 yeni İtfaiye araçlarıyla ekipmanlarımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Çünkü Şanlıurfa geniş bir coğrafyaya hizmet veriyor. Kırsal bölgelerde kalan 10 İlçemizde aynı şekilde teşkilatlanmamız tamamlanmış durumda. Her türlü araçların uydu üzerinden bağlantılarıyla bu merkezden kontrol ediliyor" dedi.

VATANDAŞLARIMIZI BİLİNÇLENDİRMEK İÇİN EĞİTİMLER DÜZENLEYECEĞİZ

Vatandaşlarımızın yangın ve acil durumlarla ilgili bilinçlenmesi için geniş kapsamlı eğitimler verileceğinin vurgusunu yapan Başkan Nihat Çiftçi, "İtfaiye Dairesi personelimizle birlikte ilerleyen süreçlerde vatandaşlarımıza ve gençlere eğitimler vererek yangın esnasında alınması gerek önlemler ve yangın esnasında ne yapılması konusunda ve yangının çıkmasıyla ilgili en önemli görevlerin bilincine ulaşmalıyız. Eğitici faaliyetler önleyici faaliyetlerdir. Çocuklarımızın, gençlerimizin ve her bir bireyin bilinçlenmesi aslında bir çok yangını ve kazayı önler. Şanlıurfa'nın bu konularda eğitime vermesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah güzel ve eğitici faaliyetleri hep birlikte yapacağız"

BAŞKAN ÇİFTÇİ, İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞIMIZ GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALIYOR

Kış aylarının gelmesiyle birlikte oluşabilecek karbon monoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyarana Başkan Nihat Çiftçi "Önleyici tedbirleri İtfaiye Dairesi ekiplerimiz alıyor, baca temizliğinden havalandırmaların standartlarıyla gerekli çalışmalar yapılmakta. Tüm sistemler insan eliyle yürütülüyor. İnsanlarımızın bilinçlenmesi ana öğemizdir. Dolayısıyla buradan vatandaşlarımızın dikkatli olmalarını tedbirli davranmalarını istiyoruz. Şuanda mevcutta bir ilçemizde doğalgaz var. Doğalgazla ilgili Şanlıurfa genelinde çalışmalarımız mevcut. Fakat yinede kömür ve farklı türde sobalar var. Kötü sonuçların ortaya çıkmaması için buradan vatandaşlarımıza dikkatli olmaları ve tedbir almaları gerektiğini söylüyoruz" şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com