Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'da siyer sınavı heyecanı

Şanlıurfa'da siyer sınavı heyecanı

Peygamber Sevdalıları tarafından Şanlıurfa'da düzenlenen umre ödüllü kutlu doğum siyer sınavına yüzlerce kişi katıldı.

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2014 Pazar 15:37
Şanlıurfa'da siyer sınavı heyecanı

Peygamber Sevdalıları tarafından Şanlıurfa ve ilçelerinde kutlu doğum siyer sınavına çok sayıda peygamber sevdalısı katıldı. Siyer sınavına katılımın diğer yıllara göre arttığı görüldü.

 

Şanlıurfa’nın birçok noktasında siyer sınavı düzenlediklerini belirten Peygamber Sevdalıları Şanlıurfa Koordinatörü M.Emin Baytar, bu sınavı düzenlemekle Hz. Peygamberin örnek ahlakının insanlar tarafından daha iyi anlaşılmasını amaçladıklarını ifade etti.
 

Siverek
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde de düzenlenen umre ödüllü siyer sınavına yüzlerce kişi katıldı.


Siverek İkra-Der Başkanı Muhiddin Akay, bu sınavın düzenlemedeki amaçlarının Hz. Muhammed’in hayatının en ince ayrıntısına kadar en iyi şekilde araştırılması ve anlaşılması olduğunu söyledi.


Sınava katılan öğrenciler ise, Peygamber Sevdalılarına teşekkür ederek, sınav sayesinde peygamberin hayatını bir kez daha gözden geçirdiklerini söylediler.
 

Ceylanpınar
Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen umre ödüllü siyer sınavı, Ceylanpınar'da eğitim faaliyetlerinde bulunan Bilgi Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Bil-Eğitim -Der) tarafından geçekleştirildi.


Sınava yoğun katılım olduğunu belirten Bil-Eğitim-Der yetkilileri, “amaçlarının Hz Muhammed'in (sav) insanlar tarafından daha iyi anlaşılması” olduğunu söyledi.(Sedat Kuşulay-Abdurrahman Uğurlu- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com