Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da seçmenin kafası karışık!

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili seçimi için Şanlıurfa’da siyasi partiler tam olarak sahaya çıkmadılar.

Şanlıurfa'da seçmenin kafası karışık!
Şanlıurfa'da seçmenin kafası karışık!

Seçim propagandası çerçevesinde Şanlıurfa’da AK Parti açık ara önde görünürken, HDP ise ilk kez seçime parti olarak girecek.

 

AK Parti’de 300’ü aşkın, HDP’de 100’e yakın aday adayıyla Şanlıurfa Türkiye’nin en hareketli illeri başında geliyordu.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebatti ilk sırada, Önderi olan Kasım Gülpınar ikide, Prof. Mazhar Bağlı, Eski Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Eski İl Başkanı Yusuf Eğilmez gibi isimlerin listede yer bulması güçlü bir liste olmasını gösterirken, çalışmalarını daha tam olarak sahaya inmediği görülüyor.

 

HDP ilk sıraya Diyarbakır eski Belediye Başkanı Osman Baydemir’e yer verirken, Abdullah Öcalan’ın yeğeni Dilek Öcalan ve İbrahim Ayhan’ın yer buldu.

 

MHP’nin ilk sıra adayı İbrahim Özyavuz iddialı söylemlerle çalışmaya başlaması, bize bir vekil yeter gibi duruyor.

 

Aynı şekilde CHP ilk sıra adayı Ali Murat Bucak iddialı çalışmalarının yanı sıra ikinci sırada ise yerel seçimde SP’den Eyyübiye Belediye Başkanlığı için ciddi bir oy almış, bu seçimde ise daha net olarak kendini ifade edemediği görülüyor.

 

Bağımsızlardan Fatih Bucak ve HÜDA PAR’ın desteklediği Mehmet Yavuz ise ciddi oy almak için kapı kapı temaslarda bulunuyorlar.

 

Şanlıurfa seçim atmosferine girerken HDP’nin barajı geçip geçmeyeceği tartışılırken, kafası karışık seçmenin oyları belirleyici olacak.

HABER ANALİZ / www.balikligol.com 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!