Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da Sakalı Şerif ziyaretinde izdiham yaşandı

Şanlıurfa'da Kadir Gecesi sahurdan sonra ziyarete açılan Sakalı Şerif'in ziyareti sırasında büyük bir izdiham yaşandı.

Şanlıurfa'da Sakalı Şerif ziyaretinde izdiham yaşandı
Şanlıurfa'da Sakalı Şerif ziyaretinde izdiham yaşandı

Şanlıurfa’da Sakalı Şerif ziyarete açılmaya devam ediliyor. Her gün ilin değişik camilerinde halka açılan sakalı şerife yoğun bir ilgi gösteriliyor. Kadir Gecesi sahur vaktinden sonra Mevlidi Halil Camisinde ziyarete açılan Sakalı Şerif'in ziyareti esnasında büyük bir izdiham yaşandı. 

Sakalı Şerif’i ziyaret etmek isteyen yüzlerce Urfalı, sıra ile alınırken bazıları da izdiham sırasında tekbirler getirdi. Güvenlik önlemlerinin altında devam ziyaret sırasında heyecanlanarak kendinden geçen bir şahıs, başına su dökülerek zorlukla yatıştırıldı.

Aynı saatte bayanlar için Çarhoğlu Camisinde ziyarete açılan Sakalı Şerif için de izdiham yaşandı. Balıklıgöl’de Kadir Gecesini eda eden yüzlerce kadın, Sakalı Şerif’in ziyarete açıldığı camiye akın etti. Zaten izdiham yaşanan ziyaret esnasında elektriklerin kesilmesi büyük bir mağduriyete sebebiyet verdi.

 Cami avlusuna sığmayan yüzlerce kadın, sakalı şerifi ziyaret edebilmek için kucaklarında küçük çocuklarıyla cadde ve kaldırımlarda saatlerce bekledikleri görüldü. Çarhoğlu Camisinin bulunduğu Meşarik Caddesinde izdihamdan dolayı trafikte uzun kuyruklar oluştu. 

Ziyaretin sabah saat 08.00’e kadar devam edeceği öğrenildi. (Osman Gülebak- Mehmet Demir- İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti