Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da sağlıkçılar şiddet için ayaklandı

Son yıllarda özellikle sağlık çalışanlarına yönelik şiddet fazlasıyla arttı. Sağlık kurumlarında ,iş yükünün artmasına bağlı olarak sözlü ve fiziki şiddette buna bağlı paralel olarak arttı. Öz Büro İş Sendikası, Eski OSM Hastanesi önünde toplanarak sağlıkta yaşanan şiddeti kınadı.

Şanlıurfa'da sağlıkçılar şiddet için ayaklandı
Şanlıurfa'da sağlıkçılar şiddet için ayaklandı admin
KARATAŞ: İŞLEMLERİN TAKİBİNİ YAPMASI ŞİDDETİ CAYDIRICI NİTELİĞİ TAŞIYACAKTIR
 
Toplanan sendika üyeleri adına basın açıklaması yapan Öz Büro İş Sendikası Başkanı Mahmut Karataş, sağlıkta yaşanan şiddetin son bulmasını da istedi. Karataş, “Son yıllarda kurumumuzdaki iş yükünün artmasından dolayı şiddet olayları artmaktadır. Her geçen gün gerek sözlü gerek fiziki olarak şiddete maruz kalan arkadaşlarımızın sayısı artmaktadır. Halkımızı dil, din, ırk ve mezhep ayrımı yapılmaksızın özverili bir şekilde hizmet eden arkadaşlarımızın fiziki ve sözlü şiddete maruz kalmaları iyi niyet ve ahlaki kurallar dışında bir harekettir. Asgari ücret karşılığında hayatlarını idame ettirmeye çalışan, özverili bir şekilde halkımıza en iyi şekilde hizmet vermeye çalışan arkadaşlarımızın kendini bilmez kişiler tarafından şiddete maruz kalmalarını kınıyoruz. Sağlık Bakanlığı taşeron çalışanlarını beyaz kod uygulamasına dahil etmesi ve failler hakkında ciddi yaptırımlar olması hususunda hukuki iş ve işlemlerin takibini yapması şiddeti caydırıcı niteliği taşıyacaktır. Aynı kurum içinde görev yağan tüm çalışanların ayrım yapılmadan aynı haklara sahip olması çalışma barışını sağlayacağı gibi iş performansını etkileyip daha verimli hizmet verilmesini sağlayacaktır. ” dedi.
 
‘TAŞERONLARIN HAKKI OLAN KADRONUN VERİLMESİ  İŞÇİ VE ÇALIŞMA BARIŞINI SAĞLAYACAKTIR’
 
Başkan Karataş hükümetin taşeronlara kadro ile ilgili müjdesine değinirken konuşmasına şöyle devam etti:
 
“Ayrıca moderne kölelik sisteminin son bulması asıl iş, yardımcı iş ayrımı yapılmaksızın tüm çalışanların daha refah daha insancıl ve sınıf ayrımı yapılmaksızın yaşayabilmesi, tüm hakların eşit olacağı yeni statü uydurmaları ile değil mevcut statüler içine dahil edilerek hükümetimizin seçim beyannamesinde vermiş olduğu sözü ve taşeronların hakkı olan kadronun verilmesi  işçi ve çalışma barışını sağlayacaktır.”
 
Kalabalık basın açıklamasından sonra olaysız bir şekilde dağıldı. ruha ajans
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Adnan     2017-09-30 Ya cok laf konusmus bos konusmus.cik afam gibi saglik hizmetleri sikintili,taseron mağdur, sistem yanlis isliyor de gitsin. Sari sendikacilik yapmayin adam dayak yemis olmesi mi lazim
RİZE     2017-09-28 TAŞERON YAPILAN BU ADALETSİZLİK EŞİTSİZLİK ÇİFTE STANDART SON BULSUN HAKKI OLAN KADRO VERİLSİN...TAŞERON YAPILAN BU SALDIRIYI KINIYORUZ GEÇMİŞ OLSUN ARKADAŞIMIZA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı