Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'da sağlık ve turizm projeleri için imza atıldı

Şanlıurfa'da sağlık ve turizm projeleri için imza atıldı

Şanlıurfa'da fiziksel aktivite yapanların oranını artırmak ve ilde unutulmaya yüz tutmuş mesleklerin ürünlerini turizm sektörüne kazandırmak için iki ayrı proje imzalandı.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2015 Cuma 00:19
Şanlıurfa'da sağlık ve turizm projeleri için imza atıldı

Şanlıurfa Valisinin  makamında yapılan protokole  Vali  İzzettin Küçük’le birlikte Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın imza attı. İmzalanan protokolle Sağlık Bakanlığının 2014-2018 yıllarını kapsayan onuncu kalkınma planında olduğu gibi, 15 yaş ve üzeri nüfusta yeterli fiziksel aktivite yapanların oranının yüzde 62'ye çıkarılması hedefleniyor. 

Bu hedefi de hayata geçirmek için en iyi alternatiflerden biri olan bisiklet kullanımının teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Bu amaç doğrultusunda Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun talimatıyla 5., 6. ve 7. sınıflarda seçmeli spor dersini açan veya "bisiklet modülü" dersini uygulayan okullarda, öğrencilerce kullandırılmak üzere, imzalanan protokol kapsamında Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne   bisiklet ve kask verilecek. 

Valilik makamında imzalanan protokole göre , başlangıçta 20 adet bisiklet Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ve 10 adet bisiklet ise Harran Üniversitesi'ne teslim edilecek. Daha sonra ise toplamda 470 adet Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ve 110 adet te Harran Üniversitesi'ne verilmek üzere bisiklet sayısı 580 adete çıkarılacak.

Bir proje de unutulmaya yüz tutmuş meslekler için

Vali İzzettin Küçük tarafından imzalanan bir diğer protokol ise; Şanlıurfa Geleneksel El Sanatları Tasarım ve Pazarlama Projesine yönelik oldu. Unutulmaya yüz tutmuş mesleklere sahip çıkarak, bu mesleklerin ürünlerini turizm sektörüne kazandırmayı amaçlayan projenin protokolünü, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ile Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Dr. Hasan Maral imzaladı. 

1 Milyon 322 bin TL’lik hibe desteği alan proje; Şanlıurfa İli Kültür Eğitim ve Sanat Araştırma Vakfı (ŞURKAV) tarafından yürütülecek.

(İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com