Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfa'da Sağlık Personeli İle İlgili İlk Proje

Şanlıurfa'da Sağlık Personeli İle İlgili İlk Proje

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun düzenlemiş olduğu ‘’Hemşirelikte Yenilikçi’’ yaklaşımlar projesi için Urfa dan ilk ve tek başvuruyu Ş.urfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanlarından Berat ŞAHİN yaptı.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2014 Çarşamba 16:38
Şanlıurfa'da Sağlık Personeli İle İlgili İlk Proje

Yapılan proje de asıl amaç hemşire ve diğer sağlık personeli sayı yetersizliğinin göz önüne alınması ve bu kapsamda çözümler önerilmesi anlatılmıştır. Proje Ş.urfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan 70 hemşire ve OSM Ortadoğu Hastanesinde çalışan 20 hemşire üzerinde yürütülmüştür.

Projenin içeriği: ülke genelinde hemşire sayısı yetersizliğini (Bu sayısal oranda eksiklik Urfa da biraz daha fazladır) dile getirmektir. Birçok sağlık çalışanı mutsuz durumda hastanelerde güler yüzlü çalışan neredeyse yok gibi.

Çünkü çalışan sayısı yetersiz olduğu için ancak tedavi ve tetkikler yapılmaktadır. Hastalara ve yakınlarına güler yüz gösterilememektedir. Hemşirelerin yoğun ve fazla çalışması ortaya çıkmaktadır.

Bir hemşire 4 hemşire iş yükünde çalışmaktadır. Kamu hastaneleri kurumunun düzenlediği proje yarışmasında bu proje ile tüm sorunların temeline inmeyi planlıyoruz. Hemşire sayısı yetersizliği giderildiği takdir de işleyiş hızlanacak, verimli bakım artacak ve hasta memnuniyeti ve çalışan personel memnuniyeti olağan bir şekilde artacaktır.

Projeyi hazırlayan Berat ŞAHİN; "Bu projeye destek veren Ş.urfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Sn Abdulkadir YETİŞGİN , Sağlık Bakım Hizm. Müdürü Sn Ferhat SARI, Eğitim hemşiresi Aysel doğan,  hastanedeki meslektaşlarım ve osm Ortadoğu Hastanesi Yöneticileri Hemşirelik Direktörlüğü çalışanları ve OSM Ortadoğu Hemşire arkadaşlarıma  teşekkürler.  İfadelerini kullandı.

wwwbalıklıgöl.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com