Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfa'da Sağlık Alanında Önemli Gelişme!

Şanlıurfa'da Sağlık Alanında Önemli Gelişme!

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği genel Sekreterliğine bağlı Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk kez kemiğe implante işitme cihazı (BAHA) takıldı.

Giriş Tarihi: 18 Mayıs 2015 Pazartesi 10:07
Şanlıurfa'da Sağlık Alanında Önemli Gelişme!

KBB ve Klinik odyoloji Uzmanı Op. Dr. Ferhat KORKMAZ tarafından orta kulak kolesteatomu nedeniyle her iki kulağı daha önce opere edilmiş ve ileri derecede işitme kaybı bulunan hastaya BAHA (Kemiğe İmplante Edilen İşitme Cihazı) başarı ile takıldı.

Gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla adından sıkça bahsettiren Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük metropoller dışında bir ilke daha imza attı. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Kliniği'nde orta kulak kolesteatomu nedeniyle her iki kulağı daha önce opere edilmiş ve ileri derecede işitme kaybı bulunan hastaya BAHA (Kemiğe İmplante Edilen İşitme Sistemi) takıldı. İmplant ameliyatı KBB ve Klinik Odyoloji Uzmanı Op. Dr. Ferhat KORKMAZ tarafından tek seansta başarı ile gerçekleştirildi.

Özellikle orta kulak ve dış kulak problemi nedeniyle işitme kaybı olan ve normal işitme cihazlarının yetersiz kaldığı hastalarda, doğuştan her iki kulak kepçesi ve dış kulak yolu olmayan hastalarda daha ileri teknolojiye sahip Kemiğe implante edilen işitme cihazları takılması gerekiyor. Kemiğe implante edilen işitme cihazı, hastanemizde ilk kez yapılan cerrahi teknikle tek seansta başarılı bir operasyonla Melik Reyhan Kaya isimli hastaya takıldı.

Konu ile ilgili Op. Dr. Ferhat KORKMAZ; ‘’Kemiğe implante edilen işitme cihazı iki parçadan oluşmaktadır, birinci kısım ameliyathane şartlarında şakak kemiğine yerleştirilmekte, ikinci kısım ise hasta iyileştikten 1 ay sonra poliklinik ortamında takılmaktadır. Takılan cihaz sayesinde ses, kemik yoluyla doğrudan iç kulağa iletildiğinden hastaların daha net ve daha iyi duyması sağlanmış olacaktır. Bununla beraber her türlü kulak cerrahisi, burun ameliyatları, baş-boyun ve larenks iyi ve kötü huylu tümör cerrahileri hastanemizde yapılmaktadır. Hastaların dış merkeze sevkleri durma noktasına geldi ve hastaların mağduriyetleri de böylece egellenmiş oldu’’ dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com