Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da sağlıkta bir ilk

Şanlıurfada sağlık alanında ilk defa 20 aylık bir çocuğun organları bağışlandı.

Şanlıurfa'da sağlıkta bir ilk
Şanlıurfa'da sağlıkta bir ilk

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane yöneticisi İbrahim Halil KEŞKÜŞ "ilimizde ilk defa 20 aylık çocuğun organları bağışlandı.

KEŞKÜŞ;Harran İlçesi'ne bağlı Tahılalan Mahallesi'nde yaşayan Cüneyd ve Zekiye Akkurt çiftinin 20 aylık oğlu Abdullah Akkurt 05.04.2016 tarihinde Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine yanık ve yüksek ateş tanısıyla yatışı yapıldı. Akabinde çocukta hipoksik iskemik ensefalopati teşhisi konmuş ve çcuk havale dediğimiz konvulsiyon geçirmiştir.gerekli tedavi ve müdahale sonucunda hastanın 06.04.2016 tarihinde Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yoğun bakım ünitesine sevki gerçekleştirilmiştir.

yeni doğan yoğun bakım sorumlu hekimi Uz Dr.Pınar YAZICI tarafından tedavisine başlanmıştır.çocukta 08.04.2016 tarihinde kardiyopulmoner arrest gelişmesi üzerine hastanede görevli ekip tarafından hastaya beyin ölümü teşhişi konulmuştur.Ailesi ile görüşmeler neticesinde onayları alınarak organların bağışlanmasına karar verilmiştir. Beyin ölümü gerçekleşen ve organları bağışlanan Abdullah Akkurt için Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden 3 kişilik Uzman ekip gelerek Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ameliyathanesinde minik Abdullah'ın karaciğer ve Böbrekleri sorunsuz bir şekilde alınarak Malatya'ya gönderildi.

Keşküş;Ben buradan Cüneyd ve Zekiye Akkurt çiftinin bu özverili bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum,takdir ediyorum Allah başka acılr yaşatmasın diyorum.başınız sağolsun"dedi.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane yöneticisi İbrahim Halil KEŞKÜŞ Uz Dr.Pınar YAZICI Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi organ bağışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır