Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da özel hastanelerde belgeli yolsuzluk

Bazı özel hastanelerin vatandaşların bilgisi dışında vatandaşın TC kimlik numarasını kullanarak, onları tedavi olmuş gibi göstererek haksız kazanç elde ettiği iddialarına bir yenisi daha eklendi.

Şanlıurfa'da özel hastanelerde belgeli yolsuzluk
Şanlıurfa'da özel hastanelerde belgeli yolsuzluk

Siverek ilçesinde, Ali Bakan (31) isimli inşaat işçisi, bazı özel hastanelerin, eşinin ve çocuklarının TC kimlik numarasını kullanarak onları hastaneye gitmedikleri halde hastaneye gitmiş gibi göstererek, kağıt üzerinde devleti dolandırdıklarını iddia etti.

Hayatında kendisinin ve eşinin Ceylanpınar’ına gitmediği halde, Ceylanpınar’da çocuklarının hastaneye giriş yaptığını ve Siverek’te hiç gitmediği halde bazı özel hastanelere giriş yapıldığını Sağlık Bakanlığı müfettişlerinden öğrenen Bakan, duruma tepki gösterdi. Konu hakkında açıklama yapan Bakan, yaşadığı mağduriyeti şöyle dile getirdi.“ İnşaatta çalışırken sağlık bakanlığında çalışan bir müfettiş beni aradı. Müfettiş, yaptıkları incelemeler sırasında defalarca hastaneye giriş-çıkış yaptığımı tespit ettiklerini, konu hakkında ifade vermem gerektiğini söylediler.Bende işi, gücü bırakıp müfettişin yanına gittim. Müfettiş bey, eşimin ve çocuklarımın TC’si kullanılarak hastanelere defalarca giriş yapıldığını bunlar hakkımda bilgim olup, olmadığını sordu. Müfettiş bana, "eşiniz doğumuna 2 ay kala röntgen çektirmiş, bu gebeler için çok tehlikeli değil mi ?" diye sorunca, bende, eşimin gebelik döneminde kesinlikle röntgen çektirmediğimi söyledim. Ayrıca falan tarihte Ceylanpınar’da çocuklarını hastaneye götürdün mü ? diye sordu. Bende müfettişe ne ben ne de eşim hayatımızda Ceylanpınar’ı hiç gitmedik, dedim. Bizi kullanarak haksız kazanç elde edenlere hakkımızı helal etmiyoruz. Müfettişler inşallah gereğini yapar” dedi

Siverek'te daha öncede benzer olayların yaşandığı, konu hakkında açılan soruşturmaların devam ettiği öğrenildi

Siverekgenclik

Urfa Sanlıurfa Urfa Haber Sanlıurfa Haber Urfa Haberleri özel hastane vurgun özel hastane Ceylanpınar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı