Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa’da örnek bir öğretmen

Şanlıurfa Viranşehir ileçesine bağlı Aşağı Koşanlar(Mozık) İlköğretim Okuluna İhata duvarı yapan Viranşehir Hadi Kutlu Kız Meslek Lisesi Müdür yardımcısı Sedat Gören’in bu davranışı takdir topladı.

Şanlıurfa’da örnek bir öğretmen
Şanlıurfa’da örnek bir öğretmenOkulların kapanmasının üzerinden haftalar geçmesine rağmen kendi akrabalarının köyü olan Aşağı Koşanlar(Mozık) İlköğretim Okuluna Sedat Gören’in bu davranışı takdir topladı.
Aşağı Koşanlar köyünde birleştirilmiş bir İlkokul binası bulunmasına rağmen bu okulun ihata duvarı bulunmaması sıkıntı veriyordu.
Okul müdürü duvarın olmamasından dolayı bahçe onarımı, ağaç ekimi ve diğer işleri bir türlü yapamıyordu. Durumu bir başka öğretmen olan Sedat Gören ile paylaştı.
Sedat Gören’’Okul müdürümüz durumu bana anlattı. Bende kendi akrabalarım olan köye yardım etmeyi bir vazife saydım. Bahçesi olmayan okulda öğrenciler rahatlıkla gezemez, eğlenemez ve ağaç yetiştirilemezdi. Kendi çocukluğumu hatırladım ve bu okula mutlaka bir ihata duvarının yapılması gerektiğine karar verdim. Sorumluluğu ben üstlendim ve söz konusu okulun ihata duvarını yaptım. Tüm masrafları ben karşıladım. O çocuklar için yaptığım masraf helali hoş olsun. Ayrıca şunu da fark ettim; Durumu müsait olan insanlar kendi köylerinde ki okulların eksikliğini gidermede çaba gösterirlerse bence aşılamayacak sorun kalmaz’’dedi.
Sedat hoca bununla da yetinmemiş, okulun tüm elektrik tesisatını da yenilemiş, ve ayrıca 50 adet fidan dikmiştir.Kaynak: bizimgazete63.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
pınar ile efe     2014-11-11 bence de bu öğretmen ödüllendirilmeli.hocaya çoook teşekür ediyorum .çok beğendim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu